AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Saab wil auto's bouwen in China
28
In de coulissen van de IAA in Frankfurt staan flink wat hoge heren van Saab. We spreken met directeur Jan Åke Jonsson en de uit Nederland afkomstige communicatiedirecteur Eric Geers. Die onthult onder meer de plannen van Saab en het Chinese BAIC.
De Saab-bazen verspreiden de boodschap dat Saab weer terug is van weggeweest en dat het merk de komende jaren weer tot bloei moet komen onder de vleugels van de Koenigsegg Group.
Tijdens de overname van Saab raakte dat kleine Zweedse bedrijf een belangrijke Amerikaanse investeerder kwijt. Daarvoor in de plaats kwam het Chinese BAIC, dat nu twintig procent van de Koenigsegg Group in handen heeft. Jan Åke Jonsson ziet dat als een mooie mogelijkheid om actief te worden op de Chinese markt. Eric Geers weet zelfs te melden dat er plannen bestaan om Saabs te gaan produceren in China. Zo kan de importheffing van achttien procent worden ontlopen.
Lees het volledige interview met Jan Åke Jonsson in AutoWeek 40, die vanaf vandaag in de winkels ligt.
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Had je deze auto's al gezien?

Saab 9-3 Sport Estate 1.8t Linear Business
- 2005
- 252.326 km
€ 3.950

Saab 9-3 Sport Sedan 1.8t Linear Automaat Ecc Cruisecontrol Leer Stoelverwarming Pdc Xenon Lm Velgen Trekhaak ***Youngtimer***
- 2002
- 155.319 km
€ 5.950

Saab 9-5 1.9 TiD Vector Sport Ecc Cruisecontrol Leer Sportstoelen Stoelverwarming Navigatie Xenon Lm Velgen Trekhaak
- 2008
- 282.309 km
€ 2.950
Lees ook
Nieuws
Deze Saab 9-3 is pas net begonnen - Liefhebber Gezocht
Reportage
Kijk eens wat we hier hebben: de Saab 9-3 Cabrio die we in 2015 weggaven als vakantiekar!
Nieuws
Deze Saab 900 heeft een overtuigende vermomming - In het wild
Saab 9-3X 1.9 TTiD – 2011 – 504.946 km – Klokje rond
Achtergrond