Rijkswaterstaat heeft al 77.000 ton zout gestrooid

Zout strooien - foto ANP
In de eerste weken van de tot nu strenge winter heeft Rijkswaterstaat al ruim twee keer zo veel zout gestrooid als in een normale Nederlandse winter. Tot en met zondag 19 december is er 77.000 ton gestrooid.
Met 77.000 ton zout tot en met zondag 19 december is Rijkswaterstaat hard op weg net zo veel zout te strooien in de winter van 2009/2010. Vorig jaar ging er 191.000 ton over het 3.300 kilometer tellende wegennet van Nederland.
Dat is al absurd veel. In een normale winter wordt er nog geen 40.000 ton gestrooid. In de kwakkelwinter van 2006/2007 34.000 ton, het jaar erna 36.000 ton. Om te voorkomen dat er net zoals vorig jaar een zouttekort dreigt liet Rijkswaterstaat in het najaar al een zoutvoorraad van 90.000 ton aanleggen, wat 30.000 ton meer is dan normaal. Die voorraad wordt middels contracten met leveranciers continu op peil gehouden.
In perioden met sneeuw zoals afgelopen week worden alle wagens met al het materiaal continu ingezet. Dan is 1.200 man actief, 800 chauffeurs en 400 man die helpt bij het laden en lossen.

Lezersreacties (69)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.