AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Renault plant fabriek in Marokko
Renault start met de bouw van een fabriek in Tanger in Marokko.
Renault-Nissan is met de Marokkaanse overheid overeengekomen dat er een fabriek wordt gebouwd in de buurt van Tanger in Marokko. Volgende maand start de bouw van het complex dat een oppervlakte krijgt van 300 hectare. Vanaf 2010 worden daar auto's geproduceerd. Aanvankelijk is de capaciteit 200.000 auto's per jaar en dat loopt op tot 400.000 als de fabriek vol op stoom ligt.
De fabriek in Tanger is niet de eerste productiefaciliteit van Renault in Marokko. De vierdeurs Dacia Logan die in ons land wordt geleverd, komt ook al uit het Noord-Afrikaanse koninkrijk. Renault-Nissan wil in Tanger auto's gaan bouwen op het B0-platform dat we kennen van de Logan. Nissan wil er een nieuwe generatie bedrijfsauto's produceren.
De fabriek vergt een investering van 600 miljoen euro en er is plaats voor 6.000 werknemers. Indirect levert het nieuwe complex nog eens 30.000 banen op.
Plaats een reactie
PRIVATE LEASE Renault
Had je deze auto's al gezien?
Lees ook
Vergelijkende test
Toen stationwagons nog echte werkpaarden waren - Renault 12 Break vs. Fiat 131 Mirafiori Familiale
Duurtest
De Renault 5 E-Tech Electric is als Urban Range 120 pk al leuk genoeg
Renault 18 GTL (1984) - Klokje Rond klassiek
Nieuws
Renault Clio voor tweede maand op rij bovenaan Europese verkopen
Nieuws