Multitest Renault Twingo BYD Dolphin Surf Dongfeng Box C3
 
Nieuws

Renault: 'Europese regels maken een nieuwe auto €6.000 duurder'

Topman wil regels bevriezen

Nieuwe auto's zijn in rap tempo duurder geworden en dat komt echt niet alleen maar door inflatie en hogere productiekosten. Renault-topman François Provost wijst naar de Europese Unie.

Er wordt momenteel door de Europese Commissie gewerkt aan een nieuwe voertuigcategorie, M1E. Die moet ervoor zorgen dat er relatief goedkope compacte elektrische auto's op de markt komen, gebouwd in Europa, klaar voor fiscale en regeltechnische voordelen. Renault kijkt er positief tegenaan, maar volgens topman François Provost is het vooral essentieel dat de Europese Commissie zorgt dat er voorlopig geen nieuwe regeltjes opgelegd worden. Het hoeven niet eens heel eenvoudige auto's te worden volgens hem, zolang er maar niet om de haverklap toch weer wat aan EU-regeltjes bijkomt.

Volgens Provost is het namelijk voor een groot deel te wijten aan een constante stroom van nieuwe reglementen vanuit de EU dat nieuwe auto's zo in prijs stijgen. Denk daarbij aan verplichte ADAS-systemen, striktere emissie-eisen en nieuwe eisen op het gebied van cybersecurity. "De afgelopen acht jaar zorgden reglementen voor €3.000 meerkosten per auto en tot aan 2030 komt daar nog weer eens €3.000 bij. Als je een auto koopt van €70.000, dan is een extra €6.000 niet zo'n probleem. Maar als je een gewone Europese burger bent, is dat wel een probleem," zo vertelt hij onder meer aan AutoWeek. "Als de EU niet verandert, hebben we in 2030 weer 108 nieuwe reglementen." Provost is dan ook heel helder als het aankomt op wat hij van de EU verwacht: "We houden de reglementen zoals ze nu zijn, maar bevriezen ze voor tien jaar."

Lees ook

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.