Renault neemt belang in Nederlandse start-up
Nieuwe smartphone-app gelanceerd
Smart Charging, het slim en duurzaam opladen van EV's, is een van de specialisaties van de Nederlandse start-up Jedlix. Dat gegeven heeft Groupe Renault over de streep getrokken om een aandeel van 25 procent in de onderneming te nemen.
De twee bedrijven gaan samen verder met de ontwikkeling van nieuwe producten en diensten voor EV-bezitters. Die noviteiten hebben volgens Renault betrekking op zaken die het gebruik van EV's in ons land "[...] eenvoudiger en betaalbaarder" moeten maken, aldus Gilles Normand, Senior Vice President Electric Vehicle bij het Franse concern.
De eerste vrucht van de samenwerking is vandaag gepresenteerd: de Z.E. Smart Charge-applicatie, een app die dit jaar beschikbaar komt voor zowel iOS als Android. De applicatie helpt de EV-rijder om zijn auto tegen zo laag mogelijke tarieven op te laden met duurzame energie. De gebruiker stelt een gewenst minimum laadniveau in en geeft aan op welk tijdstip hij of zij wil vertrekken. De applicatie regelt de rest.
PRIVATE LEASE Renault
Had je deze auto's al gezien?

Renault Arkana 1.6 E-Tech hybrid 145 E-Tech engineered | 1e Eigenaar! | Trekhaak | Leder | Camera | Navi | Clima | Keyless | LED | Parkeersensoren V+A |
- 2023
- 68.964 km

Renault Captur 1.3 mildhybrid 160 Techno AUTOMAAT uit 2025 Rijklaar + Fabrieksgarantie tot 02-2027 Henk Jongen Auto's in Helmond, al 50 jaar service zoals 't hoort!
- 2025
- 9.823 km

Renault Austral 1.3 140pk 1.800 trekgewicht, stoelverwarming & Car-play
- 2023
- 31.933 km