Recordresultaten voor Volkswagen
Dat maakte het concern uit Wolfsburg vrijdag bekend op basis van voorlopige cijfers. De sterke stijging van de nettowinst is vooral te danken aan buitengewone baten zoals herwaarderingen van aandelen en opties in verband met de overname van Porsche.
De operationele winst, de belangrijkste maatstaf voor de winstgevendheid van Volkswagen, steeg met 2 procent tot een nieuw record van 11,5 miljard euro. Topman Martin Winterkorn gaf aan voor dit jaar een vergelijkbaar operationeel resultaat te verwachten als in 2012.
De omzet steeg met 21 procent naar bijna 193 miljard euro. Het moederbedrijf van merken als Skoda, Audi en Seat verkocht vorig jaar wereldwijd een recordaantal van bijna 9,1 miljoen auto's, een toename van 11 procent. Volkswagen heeft de ambitie om in 2018 's werelds grootste autofabrikant te worden. Het concern komt op 14 maart met volledige cijfers over 2012 en het vierde kwartaal.
PRIVATE LEASE Volkswagen
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Zo veel kost een nieuw accupakket voor deze populaire elektrische auto's

De Volkswagen Caddy Kombi is een enorm ruime en betaalbare PHEV - Back to Basics

Toch maar een gebruikte EV wegens brandstofprijzen? Deze elektrische SUV's koop je voor €25.000

Dit zijn de tien meest waardevaste auto's van Nederland





