Nissan voelt conflict met Chinezen

Nissan Logo
Nissan heeft het afgelopen boekjaar behoorlijk last gehad van de eilandruzie tussen China en Japan. Dat blijkt het jaarcijfers die het merk naar buiten bracht.

Door de ruzie werden Japanse producten in China, de grootste automarkt ter wereld, een tijd lang geboycot. Nissan verkoopt van alle Japanse autobedrijven de meeste wagens in het buurland. De nettowinst in het boekjaar dat eind maart eindigde, kwam uit op 342,4 miljard yen (zo'n 2,6 miljard euro), 0,3 procent meer dan het jaar ervoor. Dat is de kleinste winstgroei van alle Japanse autobouwers.

Nissan denkt in het nieuwe jaar een winst van 420 miljard yen in de boeken te zetten. Het concern verwacht in totaal 5,3 miljoen auto's te verkopen. In Nederland wist Nissan in 2012 9.405 auto's weg te zetten, in 2011 stond dit aantal nog op 12.423.

PRIVATE LEASE Nissan

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.