'Kwaliteit essentieel voor Renault Initiale'
Het is Renault menens met z'n luxedivisie Initiale Paris. Om echt een alternatief voor de Duitse premiummerken te zijn, moet het nieuwe merk echter wel topkwaliteit bieden.
Dat zegt ontwerper Anthony Lu in een interview met Autocar. Bovendien is volgens Lu een duidelijke designtaal ook essentieel: "We maken nu een grote hoeveelheid concept-cars voor intern gebruik op de computer. Ons design moet een duidelijke boodschap hebben die niet alleen voor de korte termijn geldt, maar krachtig genoeg is voor de komende twintig jaar."
Een samenwerking met een Frans modemerk is een bijzonder interessante optie, wat Lu betreft: "Op die manier wordt een auto meer een luxegoed dan een product en dat is juist wat we willen. In het luxesegment willen mensen geen auto bomvol innovatie, maar gewoon het allerbeste op het gebied van kwaliteit."
Laurens van den Acker heeft in het verleden al eens gezegd dat hij het Renault-concern idealiter voor zich ziet met Dacia als budgetmerk, Renault en Nissan als mainstreammerken en Infiniti, Alpine en Initiale Paris als nichemerken.