AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Hybride Golf TDI gaat niet door
21
Hij leek productieklaar toen hij werd gepresenteerd op de Autosalon van Genève. Maar de boekhouders hebben anders beslist. Het wordt te duur om de hybride TDI te produceren.
In de Duitse autopers doet Volkswagen uit de doeken dat een hybride variant van de Golf TDI er niet komt. Aanvankelijk was het plan die te presenteren in de Golf VI. In het najaar van 2008 wordt deze nieuwe Golf verwacht.
Volkswagen heeft de hybride TDI geschrapt omdat die te duur wordt om te produceren. Uiteindelijk komt er wel een hybride Golf, maar die krijgt een 1,4-liter TSI benzinemotor. Om in de tussentijd te voldoen aan de strenge uitstootnormen, wil VW gaan werken met een start-stop-systeem en gedownsizede motoren.
Nu is de hoop gevestigd op de Franse merken. Citroën het Peugeot pronken al een tijd lang met concept cars met hybride dieseltechniek. In het begin van het nieuwe decennium moet eindelijk de serieproductie van die auto's starten.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volkswagen Golf 1.5 TSI 130pk Comfortline / Navigatie / Parkeersensoren
- 2019
- 76.197 km
€ 15.990

Volkswagen Golf 2.0 TSI GTI TCR Akrapovic pano camera 19 inch 290 pk !!
- 2019
- 129.863 km
€ 26.900

Volkswagen Golf 1.4 TSI Highline | Clima | 17 inch | Sport stoelen met verwarming | Carplay | 5 Deurs | Luxe Auto
- 2010
- 174.004 km
€ 5.950
Lees ook
Achtergrond

Deze (snelle) hatchbacks uit de jaren 80 en 90 worden snel meer waard
Achtergrond

Auto-import verdubbeld in tien jaar: zoveel scheelt het als je het zelf doet
Nieuws

Meer dan de helft van alle compacte middenklassers komt van Volkswagen
Achtergrond

Bijna €50.000 voor een Volkswagen Golf II GTI was kennelijk toch 10 mille te veel
Nieuws
