AutoWeek 14 2021

Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
logo AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische rijden
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Elektrische auto's
    • Private Lease vergelijker
    • Voorraadauto's
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto kopen
    • Auto verkopen
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • AutoWeek Autoverzekering
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • AutoWeek 14 2021
    Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Magazine
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      RegistrerenInloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
  • Home
  • Autonieuws

Gereden: Renault Clio

  • Autonieuws
2 juli 2001 om 09:28
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
De aanval is nog altijd de beste verdediging. Om het zware gevecht met de sterke concurrentie te kunnen volhouden, verdedigt Renault met een aanval: de vernieuwde Clio.

In de aanval!

De aanval is nog altijd de beste verdediging. Om het zware gevecht met de sterke concurrentie te kunnen volhouden, verdedigt Renault met een aanval: de vernieuwde Clio.

Tekst Benny Hogeweg, foto's Louis Blom

Slechts drie jaar is de Clio op de markt en werden er meer dan 1,7 miljoen verkocht. In Europa behoorde hij continu tot de top drie in zijn klasse. Toch kiest Renault nu al voor een ingrijpende facelift. Niet onverstandig want - zeker in Nederland - ondervindt de Clio zeer zware weerstand van de sterke Peugeot 206, de gloednieuwe Opel Corsa, de nog immer populaire Volkswagen Polo en niet te vergeten de best verkopende Japanner: de Toyota Yaris. Eind dit jaar volgt ook nog eens de hagelverse Ford Fiesta. Kortom: in dit sterke veld zit Renault net even lekkerder met een aangesterkte Clio. Goede reden om meteen twee nieuwe motoren te introduceren: een 1,2-liter zestienklepper en een 1,5-liter common rail turbodiesel. We offerden ons op om ze voor u alvast in de zonnige omgeving van Biarritz voor te proeven.

Snoetje en geraamte

Al een paar weken zijn de uiterlijke veranderingen in het Journaal de revue gepasseerd. Renault heeft de ronde Clio wat strakke elementen gegeven zoals de koplampen en iets gewijzigde bumpers. Zeg maar in de stijl van het komende topmodel Vel Satis. Onderhuids zijn er eveneens veranderingen te noteren. Op essentiële plaatsen is de structuur versterkt om botsingen nog beter te weerstaan. Goed voor vier sterren in de Euro-NCAP proeven en dat is een prima score. Vier airbags, gordelspanners voor- en achterin zijn op alle versies standaard en de Clio is de eerste auto met een driepunts Isofix-systeem voor kinderzitjes. Daarmee wordt de kantelbeweging van het stoeltje bij een aanrijding voorkomen. Om deze klap te voorkomen wordt op alle Clio's ABS en remassistent gemonteerd. Bij een noodstop wordt de remkracht elektronisch versterkt om de remmen vol in het ABS te jagen. Prachtig systeem. Over standaarduitrusting gesproken: er zijn vier niveau's. Authentiek is de basis en die heeft al elektrische ramen vóór en centrale vergrendeling met afstandsbediening. Volgende stap is de Expression die onder meer een deelbare achterbank met drie hoofdsteunen, mistlampen en regensensor toevoegt. Tenslotte volgen een sportief getinte Dynamique en een luxueuze Privilège uitvoering. Apart hiervan is er ook nog de Clio Renault Sport 2.0 16V, maar dat snoepje bewaren we nog even voor later.

Superdiesel

We beginnen de rit met de 1.5 dCi. Nog voor we de motor starten valt op dat Renault naar de vele kritiek heeft geluisterd: de interieurmaterialen ogen aanmerkelijk beter. Met name de bovenkant van het dashboard. Dan de motor. Het is een 1,5-liter direct ingespoten turbodiesel met common rail. Het is eigenlijk een bol en geen echte rail, maar dat mag de pret niet drukken. We hebben de 65 pk versie te pakken, eind dit jaar volgt een tweede variant met een inlaatkoeler die 82 pk levert. Toch is deze minst krachtige 1.5 dCi al een juweeltje. Goed oppakken bij lage toeren en bij hogere toeren is hij nog lekker levendig. En stil! We zijn heel wat diesels gewend maar nu twijfelden we toch écht even of het wel een zelfontbrander was. Eén tekortkoming: bij het afzetten schudt het blok de auto behoorlijk heen en weer. Jammer.
Over naar de 1,2-liter zestienklepper die we al uit de Twingo kennen. Met zijn 75 pk behoorlijk vermogend om de Clio te bewegen. Pakt ook lekker op en zal voor de meeste Clio-rijders de beste keuze blijken: vlot genoeg, laagste benzineverbruik en stil. Over stil gesproken: beide Clio's vallen op door hun enorme rust. Er blijkt dan ook veel aandacht besteed aan geluidwering. We hebben speciaal op de nieuwe elektrische stuurbekrachtiging gelet, want daar zijn we geen fan van. De Clio besturing is beslist de beste in zijn soort, maar rond de middenstand is 'ie toch nog wat lichter en ongevoeliger dan een hydraulische stuurhulp. Verder valt op dat Renault de ophanging iets heeft gewijzigd. Er zijn elastische verbindingen bij scharnierpunten van de sportieve versies overgenomen. Dat is te merken want we herinneren de Clio als een wat soepel geveerde auto, maar de nieuwe voelt steviger aan. De 1.5 dCi nog wat meer dan de 1.2 16V, maar dat zou aan de zwaardere stabilisatorstangen kunnen liggen.
Renault heeft met de vernieuwde Clio dus een beter wapen in handen. Niet in de laatste plaats door de nieuwe motoren en de goede standaarduitrusting waarbij niet is beknibbeld op veiligheid. Dat de instapprijs van f 25.332 hoger ligt dan voorheen is daarom meteen vergeven.

Alle gegevens en prijzen vindt u in CarBase Actueel.

Renault

Uitgelicht aanbod

    1.2 TCe Intens Dealer Onderhouden R-Link Navi Cruise Camera PDC V+A Dode hoeksensor

    Renault Mégane 1.2 TCe Intens Dealer Onderhouden R-Link Navi Cruise Camera PDC V+A Dode hoeksensor

    • 2016
    • 66.049 km

    € 11.950

    Estate 1.5 dCi Intens 4-control Camera PDC 360 Panorama Cruise Climate

    Renault Talisman Estate 1.5 dCi Intens 4-control Camera PDC 360 Panorama Cruise Climate

    • 2017
    • 95.197 km

    € 15.950

    0.9 TCe Intens Cruise Climate PDC 360 Mistlampen V

    Renault Captur 0.9 TCe Intens Cruise Climate PDC 360 Mistlampen V

    • 2018
    • 88.459 km

    € 14.950

Meer Renault occasions
Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Renault specificaties
  • Renault occasions
  • Renault video's
Advies en informatie
  • Renault tests
  • Renault gebruikersreviews
  • Renault index
Renault Twingo 1.2 TCe GT - Op de Rollenbank

Renault Twingo 1.2 TCe GT - Op de Rollenbank

Doorgaans is een plek in de rubriek ‘Op de Rollenbank’ voorbehouden aan auto’s die niet getuned...

Lees meer
Renault Mégane RS – 2006 – 332.815 km - Klokje Rond

Renault Mégane RS – 2006 – 332.815 km - Klokje Rond

Het had niet veel gescheeld of deze Renault Mégane RS was door de vader van Thomas Dijkstra...

Lees meer

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Review
    Renault Talisman Estate dCi 110 Intens (2016)

    Renault Talisman Estate dCi 110 Intens...

    5
    • 8 april 2021
  • Autonieuws
    Prijzen Renault Express bekend

    Prijzen Renault Express bekend

    6
    • 8 april 2021
  • Review
    Renault Clio TCe 100 Bi-Fuel Intens (2020)

    Renault Clio TCe 100 Bi-Fuel Intens (2020)

    30
    • 6 april 2021
  • Autonieuws
    Nieuwe Renault Kangoo als MPV-alternatief

    Nieuwe Renault Kangoo als MPV-alternatief

    24
    • 31 maart 2021
  • Autotest
    Test: Renault Twingo Electric

    Test: Renault Twingo Electric

    25
    • 29 maart 2021
  • Review
    Renault Clio 1.2 16V Campus (2007)

    Renault Clio 1.2 16V Campus (2007)

    • 27 maart 2021
  • Autonieuws
    Renault Twingo I - Facelift Friday

    Renault Twingo I - Facelift Friday

    45
    • 26 maart 2021
Merk
Merk
  • Review
    Renault Talisman Estate dCi 110 Intens (2016)

    Renault Talisman Estate dCi 110 Intens...

    5
    • 8 april 2021
  • Autonieuws
    Prijzen Renault Express bekend

    Prijzen Renault Express bekend

    6
    • 8 april 2021
  • Review
    Renault Clio TCe 100 Bi-Fuel Intens (2020)

    Renault Clio TCe 100 Bi-Fuel Intens (2020)

    30
    • 6 april 2021
  • Autonieuws
    Nieuwe Renault Kangoo als MPV-alternatief

    Nieuwe Renault Kangoo als MPV-alternatief

    24
    • 31 maart 2021
  • Autotest
    Test: Renault Twingo Electric

    Test: Renault Twingo Electric

    25
    • 29 maart 2021
  • Review
    Renault Clio 1.2 16V Campus (2007)

    Renault Clio 1.2 16V Campus (2007)

    • 27 maart 2021
  • Autonieuws
    Renault Twingo I - Facelift Friday

    Renault Twingo I - Facelift Friday

    45
    • 26 maart 2021

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Youtube
  • RSS

Meer AutoWeek

  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids
  • Koppel abonnement

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek Lab
  • AutoWeek Autoverzekering
  • Je auto aanmelden
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • Mini
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2021 DPG Media Magazines B.V.

onderdeel van DPG Media Magazines groep