Fraudewaakhond naar justitie over Renault

Renault bijt nagels

Renault Mégane Estate dCi 110 ECO2 Expression
Ook dieselauto's van Renault worden onder de loep gehouden. Het Franse merk is uitvoerig onderzocht en de Franse fraudewaakhond DGCCRF heeft besloten met de onderzoeksresultaten naar de Franse officier van Justitie te brengen.

In januari viel de Franse fraudewaakhond DGCCRF diverse kantoren van Renault binnen. Een commissie moest uitzoeken of Renault in zijn dieselauto's wel of geen illegale software toepaste die verbruiks- en uitstootcijfers moest manipuleren. Renault heeft altijd in alle toonaarden ontkend 'sjoemelsoftware' te hebben toegepast. De DGCCRF heeft nu besloten de onderzoeksresultaten naar de Officier van Justitie te brengen. Afhankelijk van wat deze partij besluit, zullen wel of geen stappen tegen Renault worden ondernomen.

Renault zegt opnieuw dat het volledig aan de Europese en Franse wetgeving en voorschriften voldoet. Daarbij bevestigt het wederom dat diens auto's niet zijn uitgerust met 'sjoemelsoftware'.

PRIVATE LEASE Renault

Lezersreacties (91)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.