Forse winstdaling voor Suzuki
Europese markt hard geraakt
Suzuki heeft ondanks de coronacrisis toch nog winst weten te boeken over het tweede kwartaal van 2020. Desalniettemin zijn de cijfers alles behalve rooskleurig. Vergeleken met dezelfde periode vorig jaar viel de winst enorm laag uit.
Suzuki heeft in het tweede kwartaal de winst met 96 procent zien dalen naar 1,7 miljard yen, omgerekend € 13,6 miljoen. De omzet ging met 53 procent omlaag naar 425 miljard yen (€ 3,4 miljard), zo laat het Japanse merk maandag weten. De Europese activiteiten van Suzuki waren verliesgevend in het afgelopen kwartaal. In dit deel van de wereld verloor het merk 15 miljard yen, omgerekend bijna € 120,5 miljoen.
Suzuki had ook flink last van de corona-gerelateerde lockdown in India, waar de Maruti Suzuki-tak marktleider is. Maruti Suzuki noteerde een kwartaalverlies van 2,67 miljard roepie (€ 30,35 miljoen), wat doorwerkte in de resultaten van het moederbedrijf. Suzuki doet nog geen uitspraken over zijn verwachtingen voor de tweede helft van het jaar. Daarvoor is de onzekerheid nog te groot, omdat de coronacrisis nog niet achter de rug is.
PRIVATE LEASE Suzuki
