AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Ford verkoopt Mazda-aandelen
17
Ford Motor Company wil een flink deel van de Mazda-aandelen verkopen. Op het moment hebben de Amerikanen daarvan 33,4 procent van in handen.
Ford is van plan om twintig procent van de aandelen in Mazda van de hand te doen. Dan blijft er nog 13,4 procent over. Zo hoopt Ford kapitaal binnen te krijgen om de krimpende verkopen en de kredietcrisis het hoofd te bieden. Dat meldt persbureau Reuters.
Ford verkoopt Mazda niet aan een ander merk, want de samenwerking met het merk moet in stand blijven. Ford zoekt twintig bedrijven die elk een procent van Mazda kunnen kopen à veertig miljoen dollar. Onder de benaderde bedrijven zijn Japanse verzekerings- en investeringsmaatschappijen. Ook staalbedrijven worden gezien als potentiële Mazda-kopers. Voor volgende maand zou de verkoop beklonken moeten zijn.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Mazda 6 Sportbreak 2.2D SkyActiv-D 175 GT-M Dode hoek | Camera | Line assist
- 2016
- 195.217 km
€ 13.450

Mazda CX-5 BJR 2014 2.0 165 PK Skylease+ Limited Edition 2WD KEYLESS | STOELVERWARMING | TREKHAAK | CLIMA | BOSE | CRUISE
- 2014
- 202.132 km
€ 10.899
![Mazda CX-3 2.0 SkyActiv-G 150 GT-M 4WD Aut. [ Xenon Stoelverwarming Climate ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/58572400/0-1e6f72882f52d22c436fa035df1d5094.jpg)
Mazda CX-3 2.0 SkyActiv-G 150 GT-M 4WD Aut. [ Xenon Stoelverwarming Climate ]
- 2017
- 85.931 km
€ 16.945
Lees ook
Op Zoek Naar

Met deze Japanse compacte hybride SUV's met de kop eraf kun je nog jaren zorgeloos rijden
Duurtest

Zo gaan onze elektrische middenklassers met kou om: updates Mazda 6e en VW ID7
Nieuws

Meer elektrische Mazda's op komst: Mazda 3e, 2e, CX-5e én CX-6e
Vergelijkende test

Tegen de Mazda 6e bewijst Tesla Model 3 dat het behalve goede EV ook een goede auto is
Nieuws
