Deze Opel Kadett en Nissan Micra zijn driedeurs en vierkant – In het Wild
En toch zit er tien jaar tussen
Auto’s van dertig jaar en ouder zijn bijna per definitie zeldzaam en twee exemplaren in één beeld vangen lukt vrijwel nooit. Vandaag wel, dankzij een Opel Kadett en een Nissan Micra.
Lijken alle auto’s tegenwoordig op elkaar? Misschien, maar dat gold enkele decennia terug dan ook. Kijk maar eens goed naar deze Nissan uit 1992 en Opel uit 1982, die ondanks het leeftijdsverschil van tien jaar over een soortgelijke driedeurs carrosserie beschikken. Rechte lijnen, vierkante koplampen, een rechthoekige grille en lichtunits die iets ‘om de hoek’ lopen treffen we bij allebei aan, al zijn het bij de Nissan de stadslichten en bij de Opel de richtingaanwijzers die de hoeken markeren.
Het leeftijdsverschil vertekent hier trouwens wat, want deze Nissan is een van de laatste exemplaren van de oer-Micra. Dat K10-model verscheen in 1982 en is daarmee niet eens zoveel nieuwer dan deze generatie Kadett. Het gaat bij de Opel om de vierde generatie, wat dit in Opel-taal tot een D-Kadett maakt. Die verscheen in 1979 als de veel modernere opvolger van een achterwielaangedreven C-Kadett die onder allerlei verschillende namen en dankzij General Motors én Isuzu de hele wereld veroverde. Dat gold voor de D-Kadett veel minder, maar in Nederland zag je ze overal. Dit is een échte driedeurs met een grote achterklep, veel handiger dan de kleine klep die ook leverbaar was. De bruine kleur is heerlijk voor die tijd en helpt bovendien wat bij het maskeren van roest, al lijkt dit exemplaar opvallend roestvrij. Op zichzelf is de Opel door zijn leeftijd, kleur en originaliteit wellicht wat interessanter dan de Nissan, maar als setje levert het hoe dan ook mooie plaatjes op.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
Lees ook

Deze (snelle) hatchbacks uit de jaren 80 en 90 worden snel meer waard

Zo veel exemplaren van de Opel Kadett E zijn er nog in Nederland

Met de Kadett City had Opel toch een antwoord op het 'hatchbackgeweld'

De basisversie van de Nissan Micra lijkt op de Standard-modellen van Tesla



