BMW M3 Competition krijgt 590 pk

Schnitzerparadijs

AC Schnitzer BMW M3
AC Schnitzer BMW M3AC Schnitzer BMW M3AC Schnitzer BMW M3AC Schnitzer BMW M3AC Schnitzer BMW M3AC Schnitzer BMW M3AC Schnitzer BMW M3

Goed nieuws voor wie de overtreffende trap van de BMW M3 maar slappe hap vindt. De 510 pk sterke BMW M3 Competition krijgt er namelijk een aanzienlijke hoeveelheid extra pk's bij.

De BMW M3 is met zijn 480 pk en 550 Nm sterke 3.0 zes-in-lijn al geen kinderachtige sportsedan en voor wie meer wil heeft BMW de extra heftige M3 Competition in de aanbieding. Die M3 Competition oerst 510 pk en 650 Nm uit zijn zescilinder, maar ook dat is voor niet iedereen genoeg. De Duitse AC Schnitzer komt met een oplossing. Het pompt de BMW M3 Competition namelijk op tot maar liefst 590 pk en 750 Nm koppel.

AC Schnitzer heeft onder meer het motormanagementsysteem van de M3 Competition aangepast en geeft de sportieve sedan onder meer een aangepast uitlaatsysteem en nieuwe veren aan de voorkant die de auto daar 1,5 tot 2 centimeter dichter tegen het asfalt legt. Daarnaast kun je bij AC Schnitzer aankloppen voor een viertal instelbare schroefveren. Natuurlijk heet AC Schnitzer de nodige uiterlijke opsmuk ontwikkeld en dus kun je uit de catalogus van het bedrijf attributen als lichtgewicht 20-inch wielen, splitters, spoilers, lipjes en allerhande inzetstukken vissen. Wat achterspoilers betreft heeft de Duitse tuner zelfs een exemplaar klaarliggen dat tot 70 kilo extra neerwaartse druk opwekt, al heeft het ook een bescheidener exemplaar klaarliggen dat 20 kilo extra downforce genereert.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (22)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.