BMW 5-serie zakenauto van het jaar

Jaguar I-Pace beste nieuwkomer

BMW 5-serie Touring
Jaguar I-PaceVolkswagen Polo R-LineMercedes-Benz A-klasseFord Fiesta STNissan Leaf
De BMW 5-serie is benoemd tot zakenauto van het jaar. De Jaguar I-Pace ging naar huis als beste nieuwkomer.

De 5-serie volgt de Opel Astra op, die vorig jaar de winnaar was. De BMW bleef de Volkswagen Polo en de nieuwe Ford Fiesta voor, deze auto's werden respectievelijk tweede en derde. De jury was naast de kwaliteiten van de auto ook onder de indruk van de goede dealer- en aftersalesorganisatie van BMW. Daarnaast bleek de kilometerkostprijs van de 5-serie ondanks de hoge aanschafprijs bijzonder gunstig.

Als beste nieuwkomer werd de elektrische Jaguar I-Pace benoemd, met een tweede en derde plaats voor de Mercedes A-klasse en de Nissan Leaf. De volledig elektrische I-Pace zorgt dit jaar voor een nieuw verkooprecord voor Jaguar, waarbij de auto bijna uitsluitend door zakelijke rijders is besteld.

De onafhankelijke zakenauto van het jaar jury bestaat onder meer uit drie wagenparkbeheerders (Capgemini, Siemens en Enexis), MT-leden van de vijf grootste leasemaatschappijen van Nederland (Leaseplan, Athlon, ALD Automotive, Alphabet en Arval) en vier automotive journalisten, waaronder AutoWeeks Roy Kleijwegt.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (55)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.