Bizar: piepkleine Tesla Model Y uit China

Beter goed gejat dan slecht bedacht

Keyu Motor Tesla Model Y
Keyu Motor Tesla Model YKeyu Motor Tesla Model YKeyu Motor Tesla Model YKeyu Motor Tesla Model YKeyu Motor Tesla Model YKeyu Motor Tesla Model YKeyu MotorKeyu MotorKeyu MotorKeyu MotorKeyu MotorKeyu MotorKeyu MotorKeyu Motor

Gecharmeerd van de Tesla Model Y, maar heb je geen rijbewijs? Dan is deze Chinese mini-Model Y misschien wel jouw ultieme droom. We heten je welkom in de wondere wereld van de piepkleine elektrische vierwielers.

Dat iets motorische aandrijving, vier wielen en een dak heeft maakt het niet direct tot een auto. Denk maar eens aan stadsrakkers als de Opel Rocks Electric en Fiat Topolino. In China bestaat een flinke industrie die zich volledig heeft toegespitst op het maken van kleine elektrische vierwielers, creaties die in Nederland in de L6e-categorie zouden vallen. Dat dergelijke relatief eenvoudige vervoermiddelen er niet ongeïnspireerd uit hoeven te zien, wordt volop bewezen. Zo schreven we al eens over een als Mini Countryman uitgedoste variant en vandaag hebben we een soortgelijk nieuwtje voor je. Er komt straks ook een piepkleine elektrische Tesla Model Y-kloon uit China.

Vooropgesteld: het is nagenoeg onmogelijk je een weg te banen door de Chinese bedrijven die deze wagentjes maken. Zo komen we de genoemde Mini Countryman-kopie bij meerdere fabrikanten tegen, waaronder bij Shandong Leimai New Energy Vehicle en Shandong Jijia Vehicle Industry. Het kleine Model Y-tje dat in dit artikel de hoofdrol speelt en waarvan we de patenttekeningen tegen het lijf liepen bij het Chinese patentbureau is volgens zijn registratiegegevens een creatie van Shandong Jijia Vehicle Industry. Ook komen we de spullen van die genoemde fabrikanten tegen op de website van Keyu Motor en ook die club is in het Chinese Shandong gehuisvest. Of deze bedrijven aan elkaar gerelateerd zijn? Waarschijnlijk wel. Hoe dan ook: het ontwerp van de Tesla Model Y wordt ook vertaald naar een kleine elektrische vierwieler.

Of dat helemaal geslaagd is? Dat laten we maar even in het midden. Technische gegevens zijn er vooralsnog niet. Kijken we naar de andere producten in dit segment, dan hebben we voornamelijk te maken met 2,9 tot 3,65 meter lange wagentjes met 3, 6 of 7 pk sterke elektromotoren en kleine lithium-ionbatterijen. Ze hebben stuk voor stuk een topsnelheid van 45 km/h en moeten tot zo'n 100 kilometer elektrisch kunnen rijden. Opvallend is vaak hoe – van een afstand – volwassen de interieurs ogen, compleet met een of meerdere displays en een personenauto-achtig design.

Keyu Motor

Ook dit is een 45 km/h-wagentje!

We willen je graag nog even wijzen op een uitgebreide reeks piepkleine Chinese stadsvriendjes die net als de Model Y-look-a-like in dit artikel bekende designelementen hebben. Zo komen we onder meer wagentjes tegen die enigszins lijken op auto's als de Volkswagen ID4, Mercedes-Benz CLA, Porsche Cayenne, Mini en RAM 1500 (foto's 8 t/m 15). Kijk en geniet. Of ril.

PRIVATE LEASE Tesla Model Y

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (50)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.