Back to basics: MG ZS EV

Het zit ‘m in de details

MG ZS EV
MG ZS EVMG ZS EVMG ZS EVMG ZS EVMG ZS EVMG ZS EVmg zs evMG ZS Kia e-Niro EV

MG is terug en beleefde een vliegende start. Hoewel de auto pas in de laatste maanden van 2019 leverbaar was, gingen ruim 1.000 klanten over tot de aanschaf van een nieuwe elektrische ZS. Een bijzondere prestatie, want van de Opel Ampera-e (882) en Jaguar I-Pace (769) werden bijvoorbeeld veel minder exemplaren verkocht. De aantrekkelijke prijsstelling van de Britse Chinees speelt daarbij hoogstwaarschijnlijk een grote rol.

MG ZS EV Comfort
€30.985

Nadat we zo’n 15 jaar geleden MG uitzwaaiden bleef het in ons land stil rondom het merk. Na de Chinese doorstart van het merk biedt de komst van een geheel elektrisch model weer kansen. Geheel in strijd met de modellenpolitiek van weleer, is de nieuwe ZS een compacte cross-over geworden. De Nederlandse prijslijst bestaat heel overzichtelijk uit twee versies: de Comfort en de Luxury. Met een basisprijs van € 30.985 is de Comfort (foto 1 en 2) de voordeligste. Het prijsverschil met de Luxury (foto 3 en 4) bedraagt slechts € 2.000.

Het verschil tussen beide versies zit hem enkel in de luxe die MG meegeeft. Waar de Comfort standaard op 16-inch lichtmetalen wielen staat, doet de Luxury dat op wielen van 17-inch. Verder ‘mist’ de Comfort een panoramisch zonnedak, kunstleer bekleding met stoelverwarming en extra veiligheidsvoorzieningen in de vorm van blind spot-waarschuwing of rijbaanassistent. Ook een regensensor en achteruitrijcamera zijn enkel voor de Luxury weggelegd.

Genoeg over wat de Comfort allemaal mist, want MG stouwt de de instap-ZS stiekem best vol met lekkers. Neem het 8-inch aanraakscherm voor de multimedia (o.a. DAB+, Apple CarPlay en Android Auto) en navigatie. Ook adaptieve cruisecontrol, parkeersensoren achter, airco en elektrisch bedienbare spiegels en ramen (voor) zijn standaard aanwezig. De Comfort-buitenspiegels laten zich niet elektronisch inklappen, die van de Luxury wel.  Bestuurders kunnen met de sleutel in de zak instappen en vertrekken.

Voor wat betreft de buitenkant biedt MG de witte basiskleur te allen tijde kosteloos aan. Voor een ieder die liever een blauwe, rode (foto 5) of zwarte ZS EV wilt, vraagt de fabrikant een extra investering van € 650. Op technisch vlak heeft MG overigens ook weinig keus. Géén keus eigenlijk. Want er is één aandrijflijn waarbij de ZS een 143 pk elektromotor krijgt. Een 44,5 kWh accupakket voorziet die motor van zijn kracht. Binnen 7,5 uur laden aan de 'gewone' paal zit de batterij weer vol, aan een snellader heeft de MG slechts 40 minuten nodig (0-80 procent). Volgens WLTP-metingen komt de ZS 263 km ver.

Het is duidelijk dat de MG voor een elektrische auto een voordelige aanbieding is, maar kies jij voor de standaard Comfort of spaar je eventjes door voor wat meer luxe in de Luxury? Laat het ons weten.

Signalement

Merk Mg
Model ZS EV Comfort
Carrosserie 5-deurs, suv
Transmissie automaat
Aandrijving voorwielaandrijving
Prijs € 29.990

Specificaties

Brandstof elektrisch
Motor 1 elektromotor
Maximaal vermogen 105 kW / 143 pk
Maximaal koppel 353 Nm
Accu capaciteit (bruto) 45 kWh
Lengte / breedte / hoogte 4.314 mm / 1.809 mm / 1.620 mm
Wielbasis 2.579 mm
Massa leeg 1.491 kg
Laadvermogen 475 kg
Aanhangermassa geremd / ongeremd 0 kg / 0 kg
Banden205/60R16Prijzen
Topsnelheid 140 km/h
Acceleratie 0-100 km/h 8,2 s
Stroomverbruik (WLTP) 18,6 kWh/100km
CO2-uitstoot (WLTP) 0 g/km
Actieradius (WLTP) 263 km

PRIVATE LEASE MG ZS

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (74) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Praat verder op het forum