AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
ANWB: 20 procent meer files in eerste halfjaar
Vooral A4, A20 en A27 volgestampt
53
De filezwaarte op de Nederlandse wegen is in de eerste zes maanden van dit jaar met ongeveer 20 procent gestegen ten opzichte van dezelfde periode in 2017. Vooral in de maanden maart, april en mei stonden er dit jaar veel meer files en werden spitsrecords keer op keer gebroken. Dat blijkt uit de meest recente filecijfers van de ANWB.
De toegenomen filezwaarte is vooral merkbaar bij de grootste knelpunten op het Nederlandse wegennet. Automobilisten die dagelijks op de weg zitten, liepen in het afgelopen halfjaar veel meer vertraging door files op de A4 van Amsterdam naar Rotterdam, de A20 van Hoek van Holland naar Gouda en de A27 van Utrecht naar Breda.
In het eerste halfjaar waren er zowel tijdens de ochtend- als avondspits veel meer files. Ook overdag was het drukker dan normaal. Het aantal incidenten op de weg is toegenomen en droeg sterk bij aan de toegenomen filezwaarte, aldus de bond.
De drukste spits van het afgelopen halfjaar was die van dinsdag 22 mei, toen stevige regenbuien en ongelukken voor veel vertraging zorgden.
Lees ook
Nieuws

Aantal autodiefstallen in 2025 met bijna een kwart gestegen
Nieuws

Nieuwe Mitsubishi Pajero lijkt binnenkort te komen
Nieuws

Deze Mega Tjaffer is lekker veelzijdig - Liefhebber Gezocht

Toyota Corolla Hardtop Coupé DeLuxe (1977) - Klokje rond klassiek
Nieuws
