Anthony Lo nieuwe hoofdontwerper Ford
Bij Renault weggeplukt
Ford krijgt een nieuwe hoofdontwerper. Na zes jaar draagt Moray Callum het stokje over aan Anthony Lo. Hij verwacht een behoorlijk zware taak te krijgen.
Callum is sinds 2014 hoofdontwerper bij Ford, maar hij was daarvoor al langer betrokken bij de autofabrikant. Recentelijk was hij verantwoordelijk voor het ontwerp van de Bronco, Mustang Mach-E en de nieuwe F-150. Eerder overzag hij het ontwerpproces voor onder meer de Ford GT en de Mustang, maar ook bij Mazda heeft hij zijn stempel achtergelaten dankzij de MX-5 NC en de CX-7. Zijn opvolger, Anthony Lo, heeft er eveneens een lange carrière op zitten, waarvan de laatste tien jaar bij Renault als hoofd exterieurontwerp. Hij tekende conceptauto's als de TreZor, Twin'Run en Dezir, maar gaf ook de tweede generaties van de Captur en de Dacia Duster vorm. Lo begon zijn carrière ooit bij Lotus, waar hij de befaamde Carlton de van de Opel Omega onderscheidende ontwerpelementen gaf.
Lo, die vanaf 1 april mag beginnen met zijn nieuwe functie, staat bij Ford naar eigen zeggen voor een behoorlijke klus. "Met de snelheid van de technologische ontwikkeling denk ik dat auto's de komende tien jaar meer veranderen dan in de vorige eeuw", aldus de ontwerper. Hij zegt verder dat modellen als de Sierra RS Cosworth in het verleden een blijvende indruk op hem achterlieten. Of hij zich in de toekomst door dat verleden laat inspireren, zal moeten blijken. Bij zijn vorige werkgever sloeg men die weg onlangs nog in.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Ford Transit Custom 290 2.2 TDCI L1H1 Trend NAV.+ Airco Bj:2015 NAP!
- 2015
- 139.463 km

Ford Focus Wagon ST-Line X EcoBoost Hybrid 155 pk | Winter Pack | Camera | AGR | B&O | El. a. klep | Keyless entry | garantie tm 09-2029
- 2025
- 6.656 km

Ford Transit Custom 320 2.0 TDCI L2H1 Limited 150 pk 150 pk | Achteruitrijcamera | 3-zits | Parkeersensoren | Dubbele schuifdeur
- 2024
- 89 km
PRIVATE LEASE Ford
Lees ook

Renault Megane krijgt ruim vijf mille lagere vanafprijs

Ford Capri doet met racestreep en spoilers een beetje meer retro

Ford 12M P6 1300 (1968) - Taunus-voorganger met voorwielaandrijving rijdt goed

Zo wordt de mini-Defender met Dacia-prijs van Renault echt!



