'Nedcar klaar voor BMW, wachten op groen licht'
Dat meldt de Limburger. Dat de overige partijen het eens zijn over de voorwaarden voor de deal, is essentieel. BMW is namelijk nadrukkelijk niet van plan om de fabriek in Born te kopen. Als de betrokkenen dit wel hadden geëist, dan had BMW sowieso geen interesse gehad.
In de huidige constructie wordt het Eindhovense metaalconglomeraat VDL eigenaar van de productiefaciliteiten van Nedcar. Morgen tekenen Mitsubishi (de eigenaar van Nedcar) en VDL waarschijnlijk al de intentieovereenkomst over de verkoop van Nedcar. Met de verkoop van Nedcar bespaart Mitsubishi honderden miljoenen euro's, die anders naar een sociaal plan voor de werknemers zouden vloeien.
Mini's en BMW's
Later dit jaar eindigt de Mitsubishi-productie in Born. Vanaf 2014 zou de productie van BMW's en Mini's bij Nedcar kunnen starten. Volgens onze bronnen zou het gaan om onder meer de Mini Countryman en de BMW X1, X5 en X6. Indien BMW daadwerkelijk bij Nedcar gaat produceren, dan zijn de Nederlandse en regionale overheden volgens de Limburger bereid om een pakket scholings- en steunmaatregelen voor de 1.500 Nedcar-werknemers te financieren. Die steun is onder meer van financiële aard, zodat de medewerkers de productieloze periode tot 2014 kunnen overbruggen.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE BMW
Lees ook

BMW iX5 en BMW X5 worden officieel één model, waterstofversie toont tank

BMW i7 krijgt Rimac-techniek

Test BMW M2 CS: de ruigste M is wilder dan een M4 CS

Vanwege het heuglijke youngtimernieuws: een geinige Saab, dikke BMW of lekkere Porsche




