Volvo XC40 B4 Plus Black Edition (2025) #4

autoreview

Volvo XC40 B4 Plus Black Edition (2025)

Signalement

UitvoeringXC40 B4 Plus Black Edition
Versnellingen7, Automaat met dubbele koppeling
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand bij aanschaf4.500 km
KM-stand laatst7.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Van tevreden tot zeer tevreden

  • 7.500 km

Het inruilen van de CX5 GTM Mazda was een beetje afscheid nemen. Een luxe uitgevoerd model dat uiterst comfortabel, al wel een ietsje loom, ons de afgelopen 7 jaar heeft vervoerd.
De vraag naar een trekhaak, nieuwe banden en komend groot onderhoud maakten het kijken naar de opvolger aantrekkelijk.

De VOLVO XC40 B4 Plus Black Edition gaf de doorslag. Het ingetogen interieur en de stijl passen bij ons. Tegenwoordig zie je bij veel auto's een enorme display rechtop staand of over bijna de gehele breedte van het dashboard gemonteerd. Nee, dan dit geïntegreerde scherm dat intuïtief zijn werk doet en zonder verdere opsmuk.

De Google interface schakelt meteen door. Navigeren is alleen je bestemming noemen. De Volvo excelleert in veiligheidsvoorzieningen die indien je dat wil eenvoudig kunnen worden uitgeschakeld. Zo is de verkeersbordherkenning wel zichtbaar op de display achter het stuur, de lane-assistent kan ook op verschillende manieren waarschuwen.

Rijgedrag:
In tegenstelling tot de Mazda beschikt de XC40 over een 7-trapsautomaat met een dubbele koppeling. Die is vlekkeloos. De volgende versnelling wordt immers voorgesorteerd en voorkomt dat bij het doorschakelen de auto even stilvalt. Waar ik eerder in de Mazda de voorkeur had om handmatig te schakelen is dit in de VOLVO volstrekt overbodig. De mild-hybride ondersteuning zorgt voor een koppel van 300NM die in de eerste versnellingen meteen meedoet.

Bij Volvo hebben ze de stoelen meteen een verlengde zitting meegegeven hetgeen een stevige ondersteuning is van de bovenbenen. Dit geldt ook voor de stoelen. Deze zijn verwarmd, verstelbaar en stevig. Gewoon goed zitten.
De auto heeft een hogere bodemplaat. We zitten iets hoger hetgeen het comfort tegemoet komt, maar tegelijkertijd geen overhellen veroorzaakt. Rotondes worden vlot genomen.

Verbruik:
De eerste 2000 km geven een overall gebruik van 6.8l per 100km aan bij een gemengd gebruik van overwegend kort, provinciaal en snelweg. Dit komt in de buurt van de fabrieksweergave.

Een goede 'first impression'. na de zomer volgt een update. Dan de vakantieritten met trekhaak en elec bikes mee.

Groet,
Jaap

10,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.