Volvo V70 2.5T Summum (2004)
autoreview
Signalement
Uitvoering | V70 2.5T Summum |
---|---|
Versnellingen | 5, Automaat |
Bouwjaar | 2004 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 131.000 km |
KM-stand laatst | 177.000 km |
ERVARINGEN
- 132.000 km
Na wat mindere ervaringen met mijn huidige Passat, zie review, nu gekozen voor een klasse hoger. Na twee diesels nu een benzine. Ik rijd wat minder dan voorheen.
De auto is keurig afgeleverd door Volvo-dealer de Beemd in Helmond. Netjes gepoetst, spoilertje achterop en een jaar volvo selected used car garantie.
Qua vermogen en koppel merk ik nauwelijks tot geen verschil met de Passat.
Het karakter van de motor is totaal anders. In de hogere regionen is de 2,5 turbo motor echt bij de les. Met de met de hand te schakelen geartronic zijn deze schakelmomenten ook zelf te kiezen. Rustig op de automaat kan ook, is ook veel beter voor het gebruik.
Het is een Summum uitvoering dus natuurlijk allemaal verwennerij in de vorm van lederen bekleding, xenon verlichting, RTI navigatie, 17 inch LM, automaat, stoelverwarming, alles electrisch en de goed werkende volvo telefoon. Tweede SIM-kaart en het functioneert prima. Kleur Barendts Blue.
Het comfort is perfect en de stoelen subliem, ik heb een matige rug, maar hier zit ik met gemak heel lang in. Overigens waren de stoelen van mijn Passat ook goed, echt auto’s voor langere mensen. Achterpassagiers hebben in de volvo minder ruimte dan in de Passat. Ook de kofferbak is marginaal kleiner. Gelukkig zit er een mooie afneembare trekhaak op de auto.
01-12-2008
Keurige nieuwe LM-velgen met winterbanden laten monteren. Een inch kleiner, wat je merkt in een nog comfortabeler weggedrag. Verder veel tevreden kilometers. Op en neer naar Zuid-frankrijk. Enkele reis in een dag en nog fit uit de auto stappen. Ook hogere snelheden kun je heel lang comfortabel volhouden. Pas boven de 170 km/h merk je dat je duidelijk harder rijdt. Wel een liter olie bij moeten vullen.
Verder is onder garantie de blower van de kachel/airco vervangen. Er kwam een rateltje tevoorschijn. Niet direct, maar na enkele kilometers. Irritant en net hard genoeg om boven de radio uit te komen. Zonder morren door de garage vervangen en keurig een vervangende auto. Bij de Volvo-dealer staat klantvriendelijkheid toch op een ander niveau dan bij VW. Zo'n beetje de gehele familie rijdt Volvo en dit is een geluid wat ik altijd hoor. Chapeau!
Condensor lek
- 150.000 km
De Volvo kan er niets aan doen, maar vanochtend bij het starten een vreemd geluid. Naar de garage en daar blijkt de aircopomp volledig vastgelopen te zijn. Oorzaak, een lek in de condensor, waardoor olie is weggelopen. Waarschijnlijk een steentje oid met het rijden tegenaan gevlogen. Ben wel benieuwd of dit een bekende zwakke plek van de V70 is. Reparatie kost ca 1600 euro, slik.
Xenon vervangen
- 153.379 km
Inmiddels weer heel wat heerlijke kilometers gereden. Auto nu bijna in jaar in mijn bezit en komende week gaat hij voor de APK. Afgelopen week wel even langs de dealer geweest voor een nieuwe xenonlamp. Dimlicht was stuk. Ze zijn uiteindelijk 1,5 uur bezig geweest om de lamp te vervangen. Ik zal nog een foto toevoegen, bumper, filterhuis, komplamp, alles moest eraf! De dealer heeft overigens maar 30 min arbeidsloon in rekening gebracht, maar de rekening was toch 167,64 euro!! En dat voor het vervangen van een lampje.....
Afgelopen weken ook veel in Duitsland gereden. Snelheden tot 200+ zijn geen enkel probleem. Verder rijd ik veelal in stedelijk verkeer, dus een gemiddeld verbruik van 11,2 l/100km is hoog, maar acceptabel gezien motor en gewicht.
update
- 177.000 km
Inmiddels weer een jaar verder. Er hebben zich gelukkig geen nieuwe mankementen voorgedaan. Enkel regulier onderhoud. Dit behelsde wel vervanging van de distributieriem en blokken/schijven voor. Alles bij elkaar weer 1700 euro armer.
Auto voldoet volledig. Heerlijk comfortabel en de 210pk sterke motor is ruim bemeten. Je hebt altijd iets over. Cruisen op hoge snelheden (170+) gaat comfortabel.
Ga nog een jaar doorrijden en wil dan graag een V70 nieuw model of misschien een XC60
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.