Volvo V70 2.4 D5 Summum (2005)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | V70 2.4 D5 Summum |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
| Bouwjaar | 2005 |
| Jaar van aanschaf | 2005 |
| KM-stand bij aanschaf | 1 km |
| KM-stand laatst | 80.000 km |
ERVARINGEN
- 80.000 km
Sinds drie maanden rijden we in een V70. Vanwege de compleetheid hebben we gekozen voor de Summum. Als extra’s verder standverwarming (in België bij de D5 overigens zo in te programeren voor veel minder dan de catalogusprijs), een ingebouwde telefoon,extra achterbank en niveauregeling. Op deze uitvoering zit standaard stoelverwarming en dat is met leren bekleding aan te raden. De uitrusing en en de afwerking van de auto bevalt uitstekend.
De prestaties van de motor zijn prima zeker ook op de snelweg waar we de auto voornamelijk gebruiken. De auto is een zeer aangename reiswagen waar we veel met zijn vijfen in rijden. De ruimte is zeker voldoende en door de derde achterbank hoeven er niet steeds drie kinderen op de achterbank.
Verder valt de prima geluidsinstallatie op, eenvoudig te bedienen en een uitstekend geluid. De bediening en de werking van de cruise contol is ook erg prettig. Ik rijd vaak in andere auto’s en bij de meeste is de bediening een stuk lastiger (b.v. omdat de knoppen op het suur niet verlicht zijn, bij de Volvo wel)
Overal zijn we na een redelijk intensief gebruik in deze drie maanden erg tevreden over de auto.
Het leukste aan de auto was echter het opalen bij de fabriek in Goteborg. Wij konden dat en mocht het mogelijk zijn, is het in mijn ogen een aanrader.
Na een jaar ca 30000 km gereden. De auto bevalt nog steeds prima. We maken er overwegend snelweg kilometers mee veel autobahn. Wat zeer positief opvalt is het verbruik. Zelfs bij hoge snelheden blijft het verbruik rond de 7,3l/100km. Veel zuiniger kan overigens ook 200km door noorwegen met 4,9l/100km.
tevens is de eerste onderhoudsbeurt geweest €250, en dat is in mijn ogen niet duurder dan bij andere auto’s. overigens met gratis vervangende XC70!
Kortom nog steeds een prima wagen met prima prestaties en heeriljk om lange afstanden mee te reizen.
Intussen staat er 50.000 km op de teller. De auto is erg zuinig vinden wij. Bij snelweg gebruik in NL gemiddeld 5,8 l per 100km. Dan doen we het er niet om en het kan zuiniger als je echt wilt. We hebben de tweede beurt bij 40000 laten uivoeren en daar kwamen geen vreemde dingen uit (kosten ca 300 euro. Bij onze vorige auto hadden we nogal last van ovematige bandenslijtage op de voorbanden. Bij de Volvo blijkt dat geheel niet het geval, de volgende zomer kunnen we nog rustig op deze banden rijden. Op naar de 60000.
Update 7-5-2007
Helaas bij 65000 toch de voorbanden moeten vervangen. Via internet gekocht en bij een plaatselijke garage laten monteren kosten 310 euro (2 banden 225/45/17 Michelin). Bij 60000 een beurt van ca 340 euro. Een klein probleempje gehad met het alarm. De alarm lichten knipperden niet bij het op slot doen, bleek een sensor onder de motorkap te zijn die geen contact maakte.(gratis verholpen. Het verbruik blijft ons positief verrassen. Bij constante snelheden is de auto echt zeer zuinig, bij snelweg gebruik in NL en je dan wel aan de snelheid houden op de cruise control is 5,0-5,2 l/100km mogelijk. We zijn dus nog steeds zeer tevreden en zijn wel erg nieuwsgierig naar de nieuwe.
Intussen 85000 km op de teller de auto doet het nog steeds prima, is nog steed zuinig en comforabel. Slecht een probleempje gehad, de auto starte niet, bleek een losse stekker en is uitstekend opgelost door de Volvo assistance. De twee weken vakantie in Zweden (winter) gingen pima en comfortabel. Intussen proefgereden in de nieuwe V70. Tja die is natuurlijk ook wel heel erg leuk. Dus we denken er over om onze huidig te verkopen en te gaan voor de nieuwe 185 pk diesel. De kosten zijn voor een auto van deze prijsklasse in mijn ogen prima, 340 euro voor de 80.000 km beurt is niet te gek. Verder hebben we geen buiten gewone kosten. Conclusie nog steeds zeer tevreden, een geweldige auto.
De laatste Update,
De auto is met ca 97000 km op de teller inmiddels verkocht. In deze laatste 12000 km zijn er totaal geen problemen opgetreden. De auto bleef zuinig rijden onder 6 l 100km is als je niet continu alle pks wilt gebruiken prima mogelijk. Een nieuwe is besteld, weer een diesel, zodra deze geleverd is begin ik aan een review van deze auto. We moeten zeggen de V70 is een buitengewoon prettige reisauto, comfortabel, stil, snel, zuinig maar zeker niet sportief. Heerlijke stoelen en een prima stereo. We zijn er bijna 4 jaar erg tevreden over geweest.
PROBLEMEN
- 80.000 km
Geen problemen hetgeen ook te verwachten was met deze kmstand
Over de kosten kan ik dan ook niets zeggen we zijn er nog niet mee bij de garage geweest.
N.B. tijdens wintermaanden hebben we op winterbanden gereden (wintersport) en dit is een aanrader, niet op bezuinigen dat is met sneeuw, ijs en koude echt veel beter.
Tot van de week geen problemen vrijdag 17 nov bleek de accu helemaal leeg. Volvo assistance werkte prima. Binnen 30 min stond de ADAC er en was het euvel snel verholpen. Van de week wel even langs de dealer om uit te zoeken hoe de accu nu binnen 2 dagen leeg kon lopen. Verder geen problemen en zo hoort het ook.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker

Volvo V70 2.4 Momentum Automaat ECC Leder Electric pakket LMV 16" Cruisecontrol Audio/CD Trekhaak Dealeronderhoud Apk 13/03/2027
- 2005
- 354.374 km

Volvo V70 2.4 D5 Summum | Trekhaak | Leder | Stoelverwarming | Getint Glas | 18 Inch
- 2008
- 292.998 km

Volvo V70 2.4 Edition I APK 14-01-2027 / NL-AUTO
- 2006
- 391.047 km
Lees ook

Een youngtimer voor €10.000: weer zo'n geijkte Volvo of Duitser of toch wat anders?

Praktijkervaring Volvo V70 (2000 – 2008): de populaire pakezel

Klokje rond Volvo V70 Bi-Fuel

Volvo V70 2.4D Edition II (2006)
