Volvo V70 2.5T Edition Sport (2007)
autoreview
Signalement
Uitvoering | V70 2.5T Edition Sport |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2022 |
KM-stand bij aanschaf | 238.000 km |
KM-stand laatst | 273.000 km |
Na 50k eerste en misschien laatste review
- 273.000 km
Normaliter beschrijf ik elke auto na aankoop, maar had deze auto, van mijn vrouw, nog niet beschreven. De V70 met bankje is ons niet onbekend maar i.p.v. een D5 met spacebal handbak nu een 2.5T met spacebal handbak. Een speciale, niet alledaagse combinatie.
De 2.5T rijdt dan ook zeer geraffineerd en is niet zo fijn als de diesel. Zou niet turboloos willen in zo’n auto. Icm de handbak maakt hem een lekkere rijders auto gezien. Ook is hij hierdoor wat zuiniger als de automaat. Schakelen hoeft op zich niet vaak want de powerband is groot.
Na aankoop heb ik de auto direct na laten kijken door een specialist en hier zijn voornamelijk rubbers en draagbaren vervangen plus de airco condensor. Hierna hebben we vrij probleemloos getoerd, met als rariteiten de gebroken voorveren, eerst de ene en daarna de andere.
Comfort is top en stoelen zijn bizar comfortabel. Leer is van goede kwaliteit, en derde zitbankje maakt hem praktisch tot kids T/m 11 jaar ( afgelopen vakantie zat iemand van 14 hier 1200 km, dit net niet fijn).
Wegligging is niet zoals een alfa en echt op comfort, maar niet slecht voor dit type auto (ford onderstel?). Je merkt wel dat het een echte km vreter is want op vakantie naar Frankrijk met een vouwwagen erachter is hij bijzonder stabiel en comfortabel. Mede door nivomats achter is het een top combi.
Verbruik is 1:10 met normaal rijden en kan naar de 1:12. We rijden eigenlijk altijd harder dan toegestaan. Olie verbruikt deze wagen niet tot bijna niet, maar er wordt ook wel bewust mee gereden alsook door voorgaande eigenaar. Voor velen is warmrijden en koudrijden te lastig hoewel mijn mening en ervaring is dat de motoren hierdoor echt behouden blijven.
Er zijn ook min punten en dat is voornamelijk electra:
- cd wordt niet gelezen (ouderdom)
- rti dvd wordt niet gelezen (ouderdom)
- soms anti skid melding als willen slippen (hadden we op camping met grind)
Helaas gaan we deze auto nu wel weer te koop zetten want hij wordt te klein om nog eens met iedereen op vakantie te gaan. De bedoeling was om hem tot grote km stand te rijden maar dat zal met iets anders moeten.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren