Volkswagen Touran 1.9 TDI 90pk Optive (2006)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Touran 1.9 TDI 90pk Optive |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2006 |
Jaar van aanschaf | 2009 |
KM-stand bij aanschaf | 80.000 km |
KM-stand laatst | 225.000 km |
- 225.000 km
Ik heb deze auto inmiddels 6 jaar.
+ punten: Veel ruimte. Zuinig. Prettig in- en uitstappen. Goede caravantrekker. Goede radio. Net wat compacter met parkeren, dan een traditionele stationcar.
Naast het normale onderhoud heb ik de volgende problemen gehad:
- Bij ongeveer 120000 km ging de versnellingsbak kraken, wanneer ik na een hele lange rit terug schakelde naar de 2e versnelling. Dit probleem deed zich alleen voor na een hele lange zware rit met de caravan. Om dit probleem te verhelpen is de olie van de versnellingsbak vervangen door een ander soort olie. Het probleem heeft zich daarna nooit meer voorgedaan.
- Bij 150000 km is de EGR-klep vervangen. Dit schijnt bij veel moderne auto's een probleem te zijn.
- Bij 215000 km is de waterpomp vervangen. De pomp is vergoed door de garage, aangezien deze bij de vervanging van de distributieriem bij 120000 km reeds vernieuwd was. Normaal gesproken mag een waterpomp niet binnen 120000 km kapot gaan. Bij deze vervanging is ook meteen de distributieriem vervangen, zodat dit niet meer hoeft bij 240000 km.
- Verder is bij 220000 km de vrijlooppoelie van de dynamo vervangen.
- Bij 120000 km heb ik voor € 379 de auto laten chiptunen bij een specialist. De auto is daardoor 28 pk sterker geworden en (het is bijna niet te geloven) zuiniger! Ik heb de auto laten tunen om wat sneller met de caravan te kunnen invoegen op de snelweg.
Behalve de kapotte waterpomp heb ik dus geen dure reparaties gehad.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.