Volkswagen Sharan 1.9 TDI 115pk Highline (2001)

autoreview

Volkswagen Sharan
Volkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen SharanVolkswagen Sharan - interieurVolkswagen Sharan - interieur

Signalement

UitvoeringSharan 1.9 TDI 115pk Highline
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf180.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb de wagen gekocht met zo’n 180.000 km.
De wagen had een volledig onderhoudsboekje en de riemen waren net vervangen.
Aangezien het om een Highline versie ging, is die zeer volledig: licht bruin leder (mooi in combinatie met de zwarte carrosseriekleur), verwarmde zetels, parkeersensoren voor- en achteraan, 6 plaatsen met armsteunen, lichtmetalen 16 inch velgen, voorruitontdooing, cruise control, enz.
Het enige wat echt ontbreekt is een boordcomputer.
Merkwaardig voor deze versie, maar het ontbreekt.
De wagen is, in vergelijking met mijn vorige (Audi A6), behoorlijk luidruchtig.
Niet zo zeer de motor (de 115 paarden laten zich nauwelijks horen), maar de rolgeluiden moet je er bijnemen.
Bovendien zijn er ook wat kraakjes die zich af en toe laten horen.
Zo is er rechtsvoor (ergens in de hoek dashboard/rechterdeur) telkens bij het optrekken of afremmen een licht gekraak.
Ik heb dit bij het laatste onderhoud gemeld aan de garage, maar die kon het niet lokaliseren.
Maar over het algemeen ben ik zeer tevreden over de wagen.
Ik kijk nu uit naar een vervanger en dat is niet simpel: het moet er opnieuw 1 zijn met 6 of 7 plaatsen.
Citroen/Peugeot/Fiat/Lancia/Renault heb ik geschrapt (lees de slechte commentaren), dus blijft er eigenlijk enkel een Japanner over (Previa/Mazda MPV) of opnieuw een Sharan/Galaxy/Alhambra.

Update juli 2007
De schokdempers achteraan laten vervangen en 2 nieuwe banden vooraan.
Het loont om even rond te bellen naar de beste prijs voor de banden (205/55/16 Re-Enforced), want dat verschilde behoorlijk wat.
Ik heb 290 euro betaald (Vulco), maar ik kreeg prijzen tot rond de 500 euro te horen.
De Sharan ging probleemloos door de controle en werd daarna verkocht.
Ik heb nu een Ford Galaxy Diesel aangeschaft met Select Shift (Automaat).
Voor de Sharan had ik een Passat automaat en ook mijn Audi A6 had een automaat, en ja dan is dat schakelen toch even wennen.
Gevolg: het begon al snel weer te kriebelen en gelukkig heb ik een Galaxy op de kop kunnen tikken voor een schappelijke prijs.

PROBLEMEN

Geen, vorige eigenaar heeft de airco wel laten vervangen (bekend probleem) en een onderdeel van de voorophanging (ook bekend).
Cruise control laat het soms afweten: cc staat op, je remt af voor een voorganger, trekt opnieuw op en wil de cc opzetten, maar... nada.
En een paar minuten later werkt hij weer?
Olieverbruik hou ik in de gaten, maar lijkt me toch niet overdreven (mijn Audi verbruikte niets).
Bandenspanning moet ik wel regelmatig controleren en oppompen.
Het verbuik valt me wel wat tegen: zo’n 10 liter/100 km.
Ik rij wel voornamelijk in de stad en ik heb al gemerkt dat rijden op de snelweg het verbuik drastisch doet dalen.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.