Volkswagen Polo 1.4 16V 75pk Comfortline (2005)

autoreview

Volkswagen Polo
Volkswagen PoloVolkswagen PoloVolkswagen PoloVolkswagen PoloVolkswagen PoloVolkswagen Polo - interieur

Signalement

UitvoeringPolo 1.4 16V 75pk Comfortline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf53.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze auto werd mij toegewezen door de leasemaatschappij als voorloper van de door mij bestelde Renault Clio. Eerste ervaring is het starten van de motor. In eerste instantie dacht ik dat de motor na het omdraaien van de sleutel niet liep, maar de motor bleek stationair zo weinig geluid te maken dat ik eigenlijk niet doorhad dat de motor nu aanstond.

De auto is uitermate geschikt als stadsauto. Hij rijdt daar als een zonnetje. Erg pittig en erg licht sturend. Kom je buiten de stad, dan werkt dit laatste wat mij betreft in het nadeel van de Polo. Een lichte draai aan het stuur zorgt al voor een flinke beweging van de auto. Het heeft me dan ook een flinke tijd gekost hieraan te wennen. Bij een vervangende Golf Plus die ik laatst van de dealer meekreeg tijdens een servicebeurt stuurde het in eerste instantie dan ook erg zwaar (maar eigenlijk dus zoals het volgens mij wel hoort)...

Op lange mensen (ik ben bijna 2 meter lang) is de zitpositie niet goed berekend. Weliswaar zijn zowel bestuurders- als passagiersstoel in hoogte verstelbaar. De achterwaartse beweging die daarmee gepaard gaat, zorgt er echter voor dat ik in de meest ideale positie links tegen de deursteun aankijk i.p.v. door het raam. Dit is in veel vergelijkbare auto’s waarin ik heb proefgereden gelukkig beter geregeld.

De motor laat zich redelijk goed horen, al is een gesprek met pasagiers nog goed mogelijk in deze auto.

Al met al dus op zich een prima auto. De auto is qua gebruik en luxe duidelijk een auto van pas een kleine twee jaar oud. Minder positief vind ik de slechte zitpositie voor lange mensen en het bijzonder lichte sturen, wat makkelijk is in de stad, maar niet op de snelweg.

Morgen gaat deze auto terug naar het verhuurbedrijf en komt de daadwerkelijk bestelde auto...

PROBLEMEN

Geen

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Volkswagen Polo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.