Volkswagen Polo 1.2 TDI BlueMotion Comfortline (2012)

autoreview

Volkswagen Polo 1.2 TDI BlueMotion Comfortline (2012)

Signalement

UitvoeringPolo 1.2 TDI BlueMotion Comfortline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand bij aanschaf8 km
KM-stand laatst15.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste kilometers

  • 160 km

Afgelopen zaterdag was het heugdelijke moment. Mijn eerste nieuwe auto kon ik ophalen bij de dealer. Verstopt onder een VW laken stond mijn Polo 1.2 TDI Bluemotion Comfortline gepoetst en wel klaar.

Mijn vorige auto was echt een autootje om mee te beginnen. Alleen de onzekerheid van het vele te komen onderhoud heeft mij er voor doen kiezen om een nieuwere versie aan te schaffen.

Mijn oog was al snel gevallen op een zuinige, wegenbelastingvrije diesel. Eenmaal bij de dealer aangekomen was de tweedehands Polo die ik op het oog had al verkocht. Echter door de paasacties was een nieuwe voorraad Polo ook erg interessant. Doordat de kleur shadow blue niet op voorraad was is gekeken bij de voorraad bij importeur Pon waar nog meerdere stonden.

Naast de comfortline is de Polo uitgerust met het executive pakket wat inhoudt een iets mooiere radio en meer luidsprekers. Daarnaast dus metallic lak, 4 deuren en nog wat kleine dingen als dat de passagiers airbag uit kan en een asbakje. Graag had ik ook climatronic gehad, maar daar was geen voorraad polo van zonder veel andere dure opties. Naast de opties ook 2 jaar extra fabrieksgarantie aanschaft bovenop de standaard 2 jaar.

Na de happening van het ophalen van de nieuwe auto meteen 150 km gemaakt in het weekend. Vooral koud hoor je de motor duidelijk, maar dit verdwijnt zodra deze warm is. Ik kan nog niet vinden waar ik de motortemperatuur kan aflezen zodat ik weet wanneer ik iets meer gas kan geven. Schakelen gaat nog wat stroef, vooral bij start, maar verwacht dat dit beter wordt.

Verbruik is op dit moment ergens rond de 1 op 20. Ik ben benieuwd wat ik ga halen omdat de auto met name voor korte ritten gebruikt zal worden. Doel is om tegen de 1 op 25 te komen, maar alles zuiniger dan 1 op 20 is al flinke winst op de 1 op 14 benzine van mijn oude Polo.

Tot zover mijn eerste verslag. Zodra er meer ervaringen zijn dan zal ik ze laten weten.

Snelweg, Bergen vs Verbruik

  • 6.500 km

Hierbij een update. De polo bevalt tot op heden erg goed. Met name het genot van de opties zoals de boordcomputer, cruise control en radio maken het rijplezier alleen maar groter.

Tot nu toe is het een sport om het verbruik laag te houden. Afgelopen week zijn we met de polo op vakantie geweest naar Zuid-Frankrijk. Daarvoor alleen korte afstanden gereden waardoor verbruik niet lager kwam dan 5L op 100km. In de reis naar Frankrijk tot Luxemburg het verbruik op 4.5L gekregen. Dit was inclusief 45 min file, airco flink aan en grote stukken 125 km/h. Een vebruik van 4L op 100km is dus goed mogelijk.

Daarna in Frankrijk op de heenreis de tolwegen vermeden. Hierdoor weinig constant gereden; veel optrekken en remmen. Op de weg naar de côte d’azur een aantal bergen getrotseerd. Dit ging verrassend goed met de 1.2 TDI. Alleen geld wel dat de trekkracht onder de 1600 toeren erg beperkt is. Hierdoor rij ik vaak in een lagere versnelling, helemaal in heuvelachtig terrein en in de bergen. Je voelt bij 1600 en 1700 toeren echt de Turbo in werking treden.

Desondanks is het verbruik niet erg opgelopen. Nog onder de 5.5L per 100km. Ik krijg hierbij erg het idee dat naarmate de motor ingereden is het verbruik constanter en lager wordt. Tevens maakt de rijstijl niet erg veel uit. Iets pittiger rijden is vaak efficiënter dan in een hoge versnelling met veel moeite op snelheid komen. De turbokracht wordt in dat geval niet benut.

Op de terugweg gemiddeld 115km/h uur gereden. M.a.w. flink doorgetrapt. Verbruik hierdoor ook weer iets aan de hoge kant, rond de 5.5L per 100km. Dit maakt een km met de polo goedkoper dan een km tolweg.

Voor de critici een paar minpuntjes. De snelheidsmeter wijkt ongeveer 5% af van de GPS snelheid. Op GPS reed ik bijvoorbeeld 135 km/h (geen boetes in Frankrijk, Luxemburg en nu ook in NL), maar de snelheidsmeter in teller als boordcomputer staat op 142 km/h. Hierdoor verbruik in werkelijkheid dus 5% hoger. Daarnaast de indicatie van hoeveel km/h tot de volgende tankbeurt geeft niet altijd goede indicatie. Naar mijn idee loopt deze vooral op tweede helft van de tank snel terug. Ik heb nog niet getest of ik kan doorrijden tot 0 en of de laatste 100km ook echt 100km zijn.

Tot slot is er ook een kleine schade aan de linkerzijde van de polo. Een “vriendelijke” winkellaar heeft bij het parkeren even de zijkant meegenomen van voor tot achter. Hierbij lakschade aan zowel voor- als achterbumper (diepe groeven van enkele cm), lakschade op rand van de deur en meest erge een kras van 15 cm op linker achterdeur welke ook licht gedeukt is. En natuurlijk heeft de schuldige geen briefje achtergelaten met gegevens. Wordt indirect weer duur grapje gezien reparatie onder verzekering leidt tot hogere premie komende jaren. Misschien dat waarborgfonds nog iets kan betekenen, maar verwacht weinig gezien dader niet te achterhalen is. Jammer dat te vaak mensen geen verantwoordelijkheid nemen van hun daden.

Tot zover deze update.

Wintersport met 4 volwassen mannen naar Zwitserlan

  • 15.000 km

Afgelopen weekend zijn we met 4 personen naar Zwitserland gereden. Een rit van 1200 kilometer eindigend in een klein bergdorpje.

Vooraf had ik wat twijfels of het allemaal wel zou passen en comfortabel genoeg zou zijn. Vrijdagochtend vroeg mijn vrienden opgehaald. Om alle bagage in de kofferbak te proppen hebben we de plaat tussen de bodem en de kofferbak weggehaald en ook de hoedenplank achtergelaten. Met name de ruimte die ontstaat zonder de tussen plaat is groot waardoor alle bagage probleemloos in de kofferbak paste, zodat ik zelfs nog via de binnenspiegel naar achteren kon kijken.

Mijn vrienden en ik zijn allemaal van de lengte van ongeveer 1,85. Voor mij als chauffeur betekende dit dat ik 1 tikje meer naar voren moest zitten dan normaal zodat degene achter mij goed kon zitten. Gezien de reis op met name cruise control heb gereden was dit niet een probleem.

Begin december had ik winterbanden aangeschaft op stalenvelg. Mooie Continentals TS800 waar de prijs inclusief velg (498 euro) mij erg meeviel. In het verbruik merk ik weinig verschil en de zwarte velgen staan ook nog niet eens zo gek bij de donkerblauwe kleur.

Eenmaal in Duitsland kon het gas erop. Ik was benieuwd hoe snel de polo zou kunnen gegeven we met 350 kilo aan gewicht erin zaten. Met de GPS aan haalden we op de top 175 kilometer per uur. Dit viel me niet tegen. Ook in de hoge toeren kon de polo nog relatief vlot optrekken voor een 1.2 liter motor.

Wat ik wel jammer vind is de tellerafwijking. Ik rij met standaard banden, nieuw, dus met optimaal profiel en toch zo'n 5% afwijking. Dus waar je 130 mag, kun je 140 op de teller aanhouden.

Qua verbruik ging de polo als we heuvel op moesten of flink het gas erop hadden richting de 10 liter op 100km. De zuinigheid verdwijnt snel als je naar snelheden boven de 100 kilometer per uur gaat.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Volkswagen Polo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.