Volkswagen Polo 1.2 TDI BlueMotion Comfortline (2010)

autoreview

Volkswagen Polo BlueMotion
Volkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotionVolkswagen Polo BlueMotion

Signalement

UitvoeringPolo 1.2 TDI BlueMotion Comfortline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2010
Jaar van aanschaf2010
KM-stand laatst41.500 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Ruim twee maanden Polo Bluemotion

  • 13.500 km

Op 4 november 2010 kreeg ik van mijn werkgever de sleutels van een nieuwe Polo Bluemotion. Gezien de testverslagen van Autoweek heb ik met angst en beven gewacht tot het moment dat ik zelf in zo'n monster zou moeten rijden. En dat viel dus 100% mee. Wat als eerste opviel na een maandje een nieuwe Peugeot 207 te hebben gereden (voorloopauto) was het verschil in kwaliteit(sbeleving). De Polo voelt echt een stuk degelijker aan dan zo'n Peugeootje, en die was toch ook echt helemaal nieuw toen ik hem kreeg.

Ik heb niets zelf mogen uitzoeken aan de Polo, dus ik ben wel blij dat VW er geen crisisuitvoering van heeft gemaakt. M'n werkgever heeft 'm besteld in de unikleur zwart, wat 'm erg goed staat. Sowieso is de Polo wel een stoere auto, je kan je er als man goed in vertonen. Er is een Pioneer-radio van een paar tientjes gemonteerd, wel met dezelfde rode en witte verlichting als de dashboardverlichting van de Polo, en een Parrot. Maar gelukkig heeft VW de goede smaak gehad er standaard cruisecontrol, middenarmsteun, mistlampen, ESP, electrische ramen, centrale vergrendeling, dagrijverlichting, leren stuur etc op te monteren. Wat ik heel erg mis is de automatische geluidsniveauregeling van de audio (dat krijg je met zo'n achterafgemonteerd ding), de automatische verlichting, want bij mijn vorige auto's (Corsa, Clio, en de 207) kon je de verlichtingsknop met rust laten, als je de auto uitzette, dan gingen de lichten ook automatisch uit en last but not least: de deuren springen niet automatisch in het slot als je gaat rijden. Hadden de Clio en de 207 wel, en dat schijnt bij de Polo niet te kunnen. Ik vind dat een groot gemis en moet het nu weer handmatig doen, wat ik dus wel eens vergeet, want ik rij voor mijn werk altijd met een laptop in de bagageruimte, en dan vind ik het prettiger als de boel op slot zit. Maar helaas.

En nu we toch aan het zeuren zijn, de lage voorkant van de auto is ook een groot nadeel, die heeft het dan ook zwaar te verduren, de vorm is niet helemaal meer zoals 'ie vanuit de fabriek rolde, de verkeersdrempels en een stoeprandje hebben wat vormveranderingen tot gevolg gehad. Laten we mooi zitten, want na reparatie begint het toch weer opnieuw.

Het comfort is een beetje dubbel: ik zit heel lekker in de Polo, fijne stoelen, genoeg ruimte, alles zit mooi om me heen. Hij maakt alleen wel wat windgeruis op de snelweg, dat valt met de automatische volumeregeling van de radio niet zo op, maar dat zit er dus niet op. En ik vind de auto vrij stug. Dat zal wel door die milieubanden komen, die laten dwarsrichels hard doorkomen. Hij veert echter wel soepel, met als gevolg die vervormde voorspoiler, want hij hapt graag in een drempel.


Waar ik enorm tegenopzag, als autoliefhebber, is te moeten rijden met een driecilinder. Ik had die tractoren uit de vorige Polo nog in m'n hoofd, als je die startte, was de hele straat meteen wakker. Maar dat valt dus heel erg mee, bij de koude start hoor je hem wel even ratelen, maar als je naast de auto staat, is het een heel beschaafd geluid, dus ik schaam me er niet voor, de buren kunnen blijven slapen. En als de motor warm is, is 'ie helemaal niet meer rumoerig. Bij vlot optrekken hoor je dat het een driepitter is, maar dat geluid klinkt eerder lekker dan storend! En dat had ik als driepitterhater nooit gedacht. Bij gewoon optrekken klinkt de motor heel erg volwassen, als een veel zwaardere motor. Het feit dat het een driecilinder is hoor je dus niet echt, je voelt het des te meer! Onder de 100km/uur in de 5e versnelling voel je de onbalans heel sterk. Dat went, het hoort erbij, maar een viercilinder zou dat niet hebben.

Ik heb de auto in de eerste 1.500km ingereden door te rijden met normale toerentallen. Dat betekent de schakelindicator geheel negeren, want die wil de motor compleet dood laten slaan. Na die 1.500km ben ik echter meer op de indicator gaan rijden, en of het nu gewenning van mijzelf is, of dat de motor eraan gewend is geraakt, het rijden met lage toerentallen gaat zonder morren (maar wel met die trillingen) en ik heb niet meer de indruk dat ik de motor afpeiger als ik snel overschakel. Wat betreft het vermogen: het is zeer beslist niet een hele snelle auto, maar op trekkracht is 'ie prima mee te krijgen in het verkeer. Ik rijd zelden boven de 120km/u (dat is op de teller trouwens 130km/u) en ik zit naar mijn maatstaven vlot genoeg op die snelheid. Met een beetje inspanning lukt het bij de meeste opritten met 120km/u in te voegen en dat is voor mij genoeg. Let wel, mijn eisen zijn gezien mijn vorige auto's van de zaak (Corsa 1.2, Corsa 1.3CDTi 75pk, Clio 1.2-16V) ook niet zo hoog meer, ik heb me aangepast aan ondergemotoriseerde auto's, alles went.

Winterbanden gunt mijn baas mij niet, dus ik heb met de milieubandjes heel wat gladheid voor de kiezen gehad. En wat positief opvalt: de Polo is heel gemakkelijk in de hand te houden. Je hoeft geen coureur te zijn om 'm op de weg te houden, met een beetje gezond verstand kan je gewoon met het (winterbanden)verkeer meehobbelen in de sneeuw. De ESP is daarbij een handig hulpmiddel, als je in een gladde bocht gas bijgeeft, trekt de ESP de Polo netjes in het juiste spoor. Heel tegennatuurlijk, gas geven in een besneeuwde bocht, maar het werkt fantastisch!

Tot slot het verbruik: ik heb alleen nog maar in de winter gereden, het verbruik varieert tussen de 1:17,7 en 1:19,5. Het begon met het laatste en het verbruik is sindsdien alleen maar verhoogd. Geen idee waar dat aan ligt, ik volg de indicator, en laat het start/stopsysteem ook gewoon z'n werk doen, maar ik rijd de meeste kilometers op de snelweg en dan is 'ie niet op z'n zuinigst. Het valt me tegen, ik had boven de 1:20 gehoopt, maar met een tankpas van de zaak heeft het geen nare gevolgen, sta alleen wat vaker bij de pomp.

Overall ben ik tot nu toe best tevreden. Ik heb wel m'n kanttekeningen, maar daar stelt de Polo 1 heel belangrijk iets tegenover: 14% bijtelling! Hij kost mij net € 90,= per maand en dat maakt heel veel goed.

Storing en deuren die automatisch op slot gaan

  • 15.400 km

Tijdens een rit naar een klant door het centrum van Amsterdam (veel start/stop en lage snelheden) begon het voorgloeilampje te knipperen, later gevolgd door het motormanagementlampje. Storing in een bijna nieuwe VW?!? Het instructieboekje adviseert dan gas loslaten en naar de dealer. De auto reed er overigens niet anders door. De volgende dag constateerde de computer van de dealer een storing in de EGR-klep (uitlaatgasrecirculatie). Die is inmiddels vervangen.

Op mijn verzoek heeft de dealer meteen geregeld dat de deuren bij 15km/uur op slot gaan, is dat gemis opgelost. Bleek 2 seconden werk.

Mijn vriend rijdt ook een nieuw type Polo, een 1.6TDi 75pk, voorloper van de Bluemotion. Dus het lag voor de hand om eens in elkaars Polo te rijden. En het moet gezegd, met zo'n 4-cilinder diesel voelt de Polo echt een klasse rijker aan. Hij maakt veel minder geluid en zeker heel veel minder trillingen. Mijn vriend vond dat mijn nieuwere Bluemotion aanvoelde als een oude auto door die trillingen en dat geluid. Qua traagheid overtreft de 1.6TDi de Bluemotion gevoelsmatig in ieder geval wel, maar nogmaals, de driepitter haalt de Polo een klasse naar beneden. Radio maar weer wat harder!

Update: 6 maanden en 40.000km's, niet geheel probl

  • 41.500 km

Op 4 november 2010 kreeg ik de nieuwe Polo en op 4 mei 2011 stond de km-teller op 40.000km! Tot nu dus een jaarkilometrage van 80.000.
In tegenstelling tot eerder vermeld, had de dealer destijds niet de EGR-klep vervangen, maar bleken ze, tevergeefs, een software-update te hebben gedaan. En iedere keer nadat het lampje weer ging branden, ging ik weer naar de dealer, voor weer een software-update. Totaal 6 keer. En nu is dan eindelijk de EGR-klep vervangen. 2 dagen werk. Het lampje is weer uit, voor hoelang?

In de afgelopen 6 maanden zijn mij een paar dingen opgevallen, die ik nog niet vermeld had, te beginnen bij de remmen. Als het erop aankomt, zet de rembekrachtiging de hakken in het zand, en moet er ineens veel harder op de rem getrapt worden. Een nare eigenschap, die een kop-staartbotsing in de hand kan werken en ervoor zorgt dat je op de linkerbaan altijd even wat meer afstand moet houden dan ik gewend was. Een even oude leen Polo Bluemotion had hetzelfde gedrag, een gevolg dat de motor tijdens hevig remmen niet voldoende onderdruk geeft, waardoor er minder bekrachtigd wordt. Mijn laatste leenauto, een 2011-Polo Bluemotion, had echter een heel ander gevoel in het rempedaal, deze bouwde weer een progressieve remvertraging op, dus VW heeft dit probleem voor de kopers van een nieuwe Polo Bluemotion opgelost.

Hetzelfde geldt voor de straffe demping van de voortrein. De nieuwere Bluemotion heeft een hele andere, veel fijnere demping van de voortrein, wel jammer dat ik niet kan meeprofiteren van een dergelijke wijziging. Let wel, het verschil zit in de finesses, maar het levert een veel verfijnder aanvoelende auto op. Ook de motor van de nieuwe Bluemotion loopt een stuk rustiger dan die van mijn slechts twee maanden oudere exemplaar.

Met andere woorden, wie een nieuwe Bluemotion aanschaft, krijgt een aardig verfijndere auto dan het 2010-model. Nog een puntje, als het maar een beetje waait, heb je enorm veel windgeruis in de Polo, alsof de blower op standje 4 staat. Niets aan te doen, behalve dan dat ik nu wel een RCD310 met gala-functie heb gemonteerd, dus een radio met snelheidsafhankelijke volumeregeling. Een verademing. De voorwielen gingen steeds meer trillen, en balanceren bij de dealer leidde tot nog meer trillen. Dit is uiteindelijk opgelost met nieuwe voorbanden, er zat een hoogteslag in. Bijzonder dat de leasemaatschappij nieuwe banden toestond, want er zat na 40.000km nog bijna 4 mm profiel op, een bewijs dat de auto wel gebruikt, maar niet misbruikt wordt. De oude voorbanden waren bovendien gecupt. Een gevolg van die rigide demping?

Het lichtbeeld van mijn Polo was erg kort. Mijn ervaring met een Corsa deed mij beseffen dat daar waarschijnlijk niets aan te doen was, totdat ik het terloops bij de dealer meldde: de chef zette hem meteen weer in de werkplaats en 2 minuten later zei hij: zo, meer licht. Het verschil is werkelijk fenomenaal en ik baal dat ik daar pas na de winter achterkom. Het verschil tussen groot en dimlicht is qua lengte van het lichtbeeld heel klein, en, nog belangrijker, tegenliggers hebben er totaal geen last van. Ik las in sommige reviews dat het lichtbeeld niet aan te passen is, mijn ervaring is dus dat het wel degelijk kan.

Dit zijn zaken die mij in de loop der tijd zijn gaan opvallen, en soms irriteren. Voor de rest doet de auto heel goed zijn best, hij moet bij mij veel werken, en ondanks de storingslampjes blijft 'ie het gewoon altijd doen, soms met een noodloopprogramma, maar hij brengt me thuis, dag en nacht. Morgen komt er een nieuwe voorruit in, steenslag heeft de huidige voorruit de das om gedaan. Is de Polo niet aan te rekenen.
Dus we gaan fijn verder samen, z'n lage bijtelling blijft een hoop goedmaken en nu het warmer is, komt het verbruik structureel boven de 1-20 uit, met airco.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Volkswagen Polo

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.