Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2004)
autoreview
Signalement
| Uitvoering | Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline |
|---|---|
| Versnellingen | 5, Sequentiële Automaat |
| Bouwjaar | 2004 |
| Jaar van aanschaf | 2004 |
| KM-stand bij aanschaf | 1 km |
| KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Ik rijd nu bijna 2 jaar in deze auto en ik moet zeggen
hij bevalt nog steeds. Ik geef toe hij ziet er standaard uit als een familie wagen, maar hij rijdt heerlijk. Natuurlijk heeft hij een hoop kleine mankementjes gehad:
- een defect ventilatie rooster;
- defecte richtingaanwijzer (pookje)
Maar over het algemeen mag ik zeggen dat ik mankement vrij
rond rijd. Vooraf had ik zo mijn ’negatieve’ bedenkingen bij het merk VW. Als zijnde dat wat vroeger gold voor
een dikke duitser. Duur en weinig standaard.
Het is dat de auto uit het gamma gaat bij VW maar anders
zou ik hem zo weer nemen. De automaat schakelt soepeltjes op en af en de kickdown werkt nagenoeg zonder vertraging.
Over het Brandstofverbruik kan kort zijn dat is 5,6l per 100 kmniet super goed, maar ook niet erg slecht. Het olieverbruik is 1 l. per 15.000km dat betekend dat ik
de olie tussen beurten in 1 maal moet bij vullen.
Het interieur doet nog steeds degelijk aan en de stoelen zitten nogsteeds super. Mijn eerste auto was een GOLF III CL en daar waren de stoelen niet om over naar huis te schrijven. Ik wel als extra optie een verstelbare lendesteun af fabriek in laten bouwen, dit extra steuntje in de rug bewijst nog dagelijks zijn diensten.
De reden dat ik voor een variant koos, was omdat ik mijn fiets mee moet kunnen nemen zonder dat ik mijn fiets moet verbouwen. Ik had geen zin in een trekhaak (achterafgezien de betere oplossing) en ik had ook geen zin in een constructie op het dak. Daarnaast is de kofferruimte bij een variant ook geweldig als je op vakantie gaat.
Voordelen:
- degelijke afwerking;
- goede stoelen (maar dat is persoonlijk);
- goede dealer organisatie;
Nadelen:
- de prijs en dus de bijbehorende fiscale bijtelling;
- geluid bij een koude start;
- rijgeluiden bij snelheden > 140 km (maar dat mag je toch niet rijden in NL)
PROBLEMEN
- defect ventilatie rooster;
- defecte richtingaanwijzer (pookje)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.





Lezersreacties (0)
Reageren