Volkswagen Golf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline (2002)

autoreview

Volkswagen Golf Variant
Volkswagen Golf VariantVolkswagen Golf VariantVolkswagen Golf VariantVolkswagen Golf VariantVolkswagen Golf VariantVolkswagen Golf VariantVolkswagen Golf VariantVolkswagen Golf - interieurVolkswagen Golf - interieur

Signalement

UitvoeringGolf Variant 1.9 TDI 100pk Comfortline
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2002
KM-stand bij aanschaf25 km
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Over het algemeen genomen ben ik erg tevreden over de Golf Variant. Het is een station met veel bagageruimte achterin, echter de zitruimte voor volwassenen achterin is erg aan de krappe kant. Als de voorstoelen in de achterste stand staan, porren de knieën tegen de rugleuning van de voorstoelen aan wat erg vervelend is. Dit was bij de gewone Golf bekend en dat is niet anders bij de Variant. Hoofdruimte is er door de rechte achterkant genoeg.

Voor kleine kinderen voldoet de ruimte achterin echter uitstekend. Ook voorin vind ik de ruimte niet echt om over naar huis te schrijven. Met mijn 1.90 meter moet ik de stoel op de laatste stand zetten en dan nog kom ik met mijn rechterbeen vaak tegen de middenconsole aan. Dus echt gestrekt zit je niet. Ook mis je veel ruimte voor je linkervoet door een verhoging (voetsteun?) tegen de linkerkant. Voor lange mensen is dit toch een misser.

De stoelen zitten verder wel goed alleen de hoogteverstelling heeft ook invloed op het horizontale vlak. Dus bij het omhoogstellen van de stoel kantel je in feite naar voren wat weer beenruimte kost, waardoor je dus je stoel op de laagste stand moet zetten wil je wat beenruimte overhouden. Voor je gevoel zit je dan heel erg laag wat ik niet als prettig ervaar. Ik had liever gezien dat de hoogteverstelling alleen de hoogte verstelt zonder te kantelen.

Dit jaar ben ik met de auto naar Portugal geweest en geen problemen gehad onderweg. Ik kwam geen moment vermoeid uit de auto. Continu cruisen op 160 "a 170 km/u is geen enkel probleem. Lange afstanden zijn dus prima te doen. Ook de airco is hier echt van onschatbare waarde!

De 100pk sterke pompverstuiver diesel heeft standaard voldoende pit om de auto vlot mee te laten gaan met het verkeer, maar is wat luidruchtiger en rauwer dan de 90pk TDI in mijn vorige Golf IV (bj 1999). Met een Tuningbox is het vermogen opgewaardeerd naar 122pk met een koppel van 290nm wat de auto een stuk levendiger maakt. Hij trekt er als een bezetene aan en geeft je die heerlijke extra push in de rug en dat is vooral goed te merken bij tussenacceleraties. Het rijdt in iedergeval een stuk sportiever.

Tot zo´n 20.000 km moest er toch regelmatig wat long-life olie bijgevuld worden maar dat is nu praktisch gestopt. Het oliepeil blijft nu redelijk netjes op niveau net zoals bij mijn vorige 90pk TDI. Heel af en toe moet er nog wel eens wat bijgevuld worden, maar dat is heel weinig. Nu met de teller op de 170.000 heb ik tussen de beurten door helemaal niets meer hoeven bij te vullen. Prima dus! Tot ruwweg 100.000 km vond ik de 5-bak niet echt soepel schakelen en is de koppeling aan de zware kant. De remmen zijn echter uitstekend en goed te doseren. De auto stuurt lekker en is behoorlijk comfortabel geveerd wat je ook goed kan merken bij verkeersdrempels en diepe kuilen/hobbels, waar dus voorzichtigheid is geboden. Je komt erg snel met de beschermplaat van het carter tegen de grond.

[update bij 170.000km]
De motor verbruikt geen olie meer en de bak schakelt soepeler. De koppeling blijf ik aan de zware kant vinden, maar dat is toch iets wat hoort bij een diesel i.v.m. het zware vliegwiel en hoge koppel. Het went ook vrij snel, maar in de file wil je hem toch zo veel mogelijk in zijn vrij hebben.

Heel soms heeft de cruise control nog wel eens de neiging opeens te versnellen om daarna weer terug te zakken. Bandengeruis blijft hoorbaar. Standaard werd de auto op 205/55/R16 Bridgestone Turanza ER30 banden afgeleverd die een nogal wazig (zoekerig) stuurgedrag veroorzaken. Deze raadt ik dan ook echt af. Later zijn er Continental Premium Contact banden ondergezet die het een stuk beter doen.

Ook is er wat windruis hoorbaar op de snelweg wat vermoedelijk van de spiegels afkomstig is. Verder vind ik de eenvoudig te bedienen handmatige airco erg prettig werken en mis ik niet echt climatronic. De boordcomputer is erg summier uitgevoerd. Zo mis ik bijvoorbeeld een aanduiding hoever je nog kan rijden op de brandstof die nog in de tank zit (actieradius).

Volgende maand gaat de auto uit de lease (180.000km is einde leasecontract) en mijn volgende auto wordt echter geen VW. Niet vanwege de kwaliteit, want dat zit echt wel goed. Maar meer vanwege de ’value for money’. VW vind ik erg duur worden voor hetgeen er geboden wordt. Qua uitrusting en zijn andere merken uit dezelfde categorie beter uitgerust voor een lagere prijs.

Maar ik blijf wel binnen de VAG-groep, want mijn volgende auto wordt de nieuwe Skoda Octavia. Met dezelfde, doch licht gewijzigde, 105pk TDI motor die eind januari/begin februari geleverd wordt. Net zo’n uitstekende afwerking als VW zelf, maar dan méér auto voor minder geld. Bijkomend voordeel is dat ik mijn huidige Tuningbox kan gebruiken in de nieuwe auto en zo weer een leuk bedrag uitspaar.

PROBLEMEN

Na een tweetal maanden (10.000km) ging de achterruitproeier kapot (draaide mee met de wisser) en moest, omdat die geïntegreerd is in het wissermechanisme, in zijn geheel vervangen worden. (zelfde euvel gehad in mijn vorige Golf) Uiteraard is dit onder garantie verholpen. Ook is er vanaf het begin een irritante ´tik´ of ´knak´ hoorbaar ergens ter hoogte van het dak vlakbij de handgrepen en lichtschakelaar boven het linkerachterportier. Het geluid is hoorbaar bij praktisch iedere kuil of hobbel. De dealer heeft er al meerdere keren naar gekeken en o.a. de deuren gesteld, maar het probleem is nog steeds niet opgelost. Waarschijnlijk zit dit in de dakbekleding of de bevestiging ervan. Even er tegen aan drukken en het geluid is een tijdje weg, dus ik laat het er verder maar bij.

Verder zijn een keer de voorruit en de linker koplampunit vervangen, maar daarvan was steenslag de oorzaak. En uiteraard heel veel H7 lampjes (wat een misontwerp) moeten vervangen. Dit is erg lastig door de weinige ruimte die je hebt achter de units, vooral aan de bestuurderszijde waar de accu in de weg zit. Maar met wat oefening lukt het wel (ervaring opgedaan met m’n vorige Golf). De H7 lamp wordt volgens mij veel te heet wat de korte levensduur kan verklaren. In mijn volgende auto komt zeker Xenon.

Ook de achterlichten gaan regelmatig stuk. De Variant heeft vier achterlichten waarvan overigens altijd de kleine 5 watts bolletjes (BA15s) degene zijn die doorbranden. Het 5 watt gedeelte van het gecombineerde rem/achterlicht (BAY15d) wat erboven zit gaat nooit kapot. Ik vermoed dat dit komt doordat het lampglas groter is en wellicht daardoor minder warm wordt. Nadat voor de zoveelste keer het kleine 5 watt bolletje stukging was ik het zat heb ik een 21/5 watts rem/achterlichtlamp genomen en bij deze het remlichtgedeelte buiten werking gesteld. Dit heb ik gedaan door met een vijl het contactje voor het remlichtgloeidraadje weg te vijlen. Helaas paste het geheel zo niet in de achterlichtunit. Daarvan moest ik het lampgat, bedoeld voor het 5 watt BA15s bolletje, iets wijder maken zodat het grotere glazen bolletje van het BAY15d rem/achterlichtlampje er doorheen paste. Dit heb ik opgelost door er links en recht van het gat wat plastic weg te knippen met een kniptangetje. Niet helemaal fraai, maar met de lamphouder eenmaal weer in de achterlichtunit zie je er niets meer van. Sindsdien geen kapot achterlicht meer gehad! Jammer dat VW niet heeft geleerd van dit probleem, omdat het al lange tijd voorkomt bij veel VW modellen. Ook het aandrukpalletje in de lampvatting is erg slap, wat ook een slecht contact in de hand werkt. Ook hier met een tangetje de boel even wat strakker zetten helpt wellicht iets.

Bij 160.000km kreeg ik een melding van de boordcomputer dat de koelwatertemperatuur niet goed was en ik direct moest stoppen. Dit bleek een defecte sensor in het expansievat te zijn. Na het hele expansievat (sensor zit vast "gegoten") vervangen te hebben was dit probleem opgelost.

Voor de rest geen noemenswaardige problemen gehad.

Zelfs na 170.000km nog steeds geen problemen en doet de auto trouw wat hij behoort te doen.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Volkswagen Golf

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.