Volkswagen Golf 1.0 TSI 115pk BlueMotion Connected Series (2016)

autoreview

Volkswagen Golf 1.0 TSI 115pk BlueMotion Connected Series (2016)

Signalement

UitvoeringGolf 1.0 TSI 115pk BlueMotion Connected Series
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2016
Jaar van aanschaf2016
KM-stand bij aanschaf17 km
KM-stand laatst7.000 km
Lezerswaardering: 71%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Eerste update

  • 7.000 km

Hierbij mijn eerste autoreview op Autoweek. Ik lees al geruime tijd mee en heb er ook veel aan gehad, dus wellicht draagt dit ook bij voor andere lezers.
Ik rij sinds halverwege april in deze Volkswagen Golf 1.0 TSI 115pk BlueMotion Connected Series. Omdat ik van baan ben geswitcht aan het begin van het jaar mocht ik gedag zeggen tegen mijn vorige Volkswagen Golf 1.0 TSI 115pk BlueMotion Connected Edition en mocht ik tijdelijk plaatsnemen in een Polo tot ik mijn eigen auto besteld had en deze geleverd was. Als je de stap terug maakt merk je vooral hoe groot het verschil is tussen een Golf en een Polo en hoe snel je gewend raakt of verwend wordt met luxe, daarover straks echter meer.
Het keuzetraject
Bij mijn vorige werkgever heb ik al twee jaar gereden in een Volkswagen Polo Bluemotion en ook anderhalve maand in een Volkswagen Golf dus. Ik had hierin geen keuze, deze auto’s waren gelieerd aan de functie. Echter heb ik altijd met plezier en zonder klachten gereden in de Volkswagens. Op het moment van schrijven ben ik dan ook toe aan mijn 7e Volkswagen (5 Polo’s (wat tussentijdse en tijdelijke) en 2 Golf’s). Wellicht dat dit toch ook enigszins mijn keuze heeft beïnvloed. Ik had ditmaal een leasebudget en had mijn blikveld verkleind tot de Volvo V40, Peugeot 307, Alfa Romeo Giulietta en het VAG trio. Voor de Giulietta heb ik altijd een zwak gehad maar deze werd net te duur en bij een VAG keuze kreeg ik nog wat extra korting van de leasemaatschappij. De A3 was helaas te duur en toen werd de keuze verkleind tot de Leon, Golf en V40. Een goede vriend van mij heeft de Leon, van buiten een prachtige wagen maar van binnen vond ik mijn vorige Golf een stapje mooier en daar zit je toch voornamelijk. De Bluemotion ziet er niet zeer spannend uit maar gelukkig mocht ik hem wat aankleden, zodat ik hem toch nog mijn eigen twist heb kunnen geven. Vergeleken met een V40 was de Golf dan toch meer mijn ding en vandaar de keuze voor wederom een Golf.
Ik wilde eigenlijk niet kiezen voor de Connected series, omdat je daar via de configurator niet heel veel keuzevrijheid in hebt. Na een belletje met Pon echter bleek dat er toch nog behoorlijk wat mogelijk was, dus is het de volgende configuratie geworden.
Een Volkswagen Golf 1.0 TSI 115pk BlueMotion Connected Series met:
- Limestone Grey metallic lak
- Rotary 18 inch antraciete velgen (OEM)
- Discovery Pro met het grote scherm (Executive plus pakket)
- Spiegelpakket
- Xenonverlichting met dag-LED
- Getinte ruiten
- Stoelverwarming (achteraf laten inbouwen)
Ik mag mezelf wel een autoliefhebber noemen en wilde daarom wel graag een auto die ik echt mooi vond. De combinatie van lak en velgen vinden de meeste mensen die ik spreek erg geslaagd en de xenon lampen vind ik er veel mooier uitzien dan de halogenen versie van de Golf. Daarnaast geven ze ook nog eens veel beter licht en maakt de Dag-LED het af.


Eerste 7000 km
Het is jammer dat ik momenteel een opdracht dichter bij huis heb waardoor ik minder kilometers rij en dan ook nog eens vaak in de file. Na ruim 4 maanden verder (inclusief wat plezierritjes) zitten er slechts 7000 km’s op.
Het eerste wat ik opmerkelijk vond aan mijn vorige Golf was het feit dat het een benzine betrof (voor een leaseauto). Vooral het verbruik was even wennen, want ondanks dat ik nooit echt op de prijzen let bij de tankstations probeer ik wel vaak zuinig te rijden. Van mijn Polo (diesel) die soms 1 op 25 reed ging ik nu naar 1 op 15. Dit wordt echter na 2/3 duizend kilometer wel zuiniger, de motor heeft even nodig om op gang te komen. Als je de auto in zijn toeren houdt, kan je goed doorrijden met de auto. Maar 50 rijden in zijn 6 is ook geen probleem en dan tuf je rustig door.
Het sportonderstel is stug (zelfs iets stugger dan dat van de Leon) maar voor mij heeft het persoonlijk nooit als oncomfortabel aangevoeld. Ik houd persoonlijk dan ook wel van sportief, ik kan me voorstellen dat minder sportieve rijders het misschien iets te strak vinden. De stoelen geven onwijs veel steun en in combinatie met het onderstel draai je altijd met vertrouwen een bocht in. Ik heb nog geen een keer meegemaakt dat ik onderstuurde in een bocht en dat terwijl ik er soms best pittig ben ingedoken. Wel moet je oppassen met snelheden, soms rij je 140 km/u zonder dat je het doorhebt omdat auto zeer stabiel op de weg ligt. (Voor mensen die graag niet boven een bepaalde snelheid komen kan je altijd nog de “pit-limiter” aanzetten)
Het infotainment systeem vind ik onwijs lekker en snel werken. Navigatie werkt prima, heerlijk dat pinch en zoom en ook in combinatie met de boordcomputer kan je alle gewenste informatie die je wilt tegelijk zichtbaar hebben. Veel dingen mis je pas als je ze niet meer hebt. DAB (onwijs zuiver geluid), een automatisch rem en handrem, achteruitrijcamera en park assist. Bij de Polo die ik tussentijds had irriteerde ik me soms aan de slechte FM ontvangst en het zoeken naar zenders in het buitenland, met DAB allemaal verleden tijd. Ook vergat ik elke keer mijn handrem. Wat totaal overbodig is voor mij persoonlijk is de aanwezigheid van Apple Carplay. Het werkt op zich wel goed, maar de normale bluetooth connectie is al uitstekend. Daarnaast is Spotify mooier en sneller via de normale weg dan via Carplay. Een andere leuke feature is de Volkswagen app. Het is geen gemis als je hem niet hebt, maar ik betrap me er op dat ik soms toch wel kijk hoe zuinig ik gereden heb. Tevens krijg je handige push berichten als je bijvoorbeeld vergeten bent je deuren dicht te doen.
Een aanrader is het spiegelpakket, zeker als je in de stad woont of wat grotere velgen hebt. De spiegels klappen automatisch in en als je achteruit rijdt klapt de rechterspiegel naar beneden (deze kan je stellen zoals je zelf wilt) zodat je je velg tov de stoeprand in de gaten kan houden.
Heel soms keert de spiegel niet helemaal in zijn originele positie terug, en dan moet je hem handmatig even goed in stellen. Dit is echter pas 2 keer gebeurd en vooralsnog geen probleem.

Verder is de Connected Serie al best wel loaded van zichzelf: automatisch dimmende binnenspiegel, climate control, stuurbediening, automatische rem dus, LED-achterlichten, achteruitrijcamera, parkeersensoren en vast nog heel wat dingen die ik vergeet. Je schijnt zelfs DVD’s te kunnen afspelen op het scherm en dingen zoals de Jukebox heb ik ook nog niet uitgeprobeerd. Handig is het feit dat je twee telefoons tegelijk kan verbinden met de bluetooth, dus de telefoon van een partner of een zakelijke telefoon kan ook gebruikt worden om te bellen.
Al met al ben ik weer zeer tevreden met deze Golf. Het enige wat ik graag nog gehad was een Panorama dak, maar dat was helaas niet mogelijk op een Connected Series. Daarnaast mag ik ook zeker niet klagen met deze uitvoering. Ik ben nog steeds blij elke keer dat ik hem zie staan en in stap.

N.b. gisteren kwam ik aanlopen bij de auto en zag ik dat een bodemplaat los zat. Bij de auto dealer was deze binnen twee seconden weer vastgezet. Deze is waarschijnlijk los getrild tijdens het rijden of niet goed bevestigd bij de montage.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (13)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.