Volkswagen Golf 1.4 TSI GTE (2015) #3
autoreview
Signalement
Uitvoering | Golf 1.4 TSI GTE |
---|---|
Versnellingen | 6, Automaat met dubbele koppeling |
Bouwjaar | 2015 |
Jaar van aanschaf | 2015 |
KM-stand laatst | 0 km |
4 Jaar gebruik
- 160.000 km
Hoe is de Golf bevallen tijdens ruim 4 jaar gebruik? Recent besloten van baan te veranderen, en dus moest ik afscheid nemen van de GTE. Met pijn in het hart is het dus na 160 000 km tijd de balans op te maken:
Het rijden:
- Wat een genot om te rijden! Na een lange of zware dag op kantoor is het toch een heerlijke auto om het laatste stukje even de dijk te pakken en even wat meer gas te geven!
- Wat een vermogen! In vier jaar tijd heel wat stoplicht sprintjes gedaan, de auto nodigt gewoon uit tot de linkerbaan bij elk stoplicht. Inmiddels ken ik ook de meeste meerderen… Tesla’s, V60 PHEV’s dikke duiters (BMW / AUDI)… Maar binnen het segment ‘Golf’ zijn er niet veel snellere!
- De DSG bak schakelt er lustig op los. Altijd snelle wisselingen van versnellingen, altijd trefzeker. Je merkt wel dat de Golf veel onder de motorkap te doen heeft met de hybride systemen -> Soms moet de auto even nadenken welke versnelling het best is, zeker bij het sportief rijden met gebruik van de schakelflippers (later meer).
- GTE Stand -> Bij sportief rijden in de GTE stand komt het ook wel voor dat je het gas even los laat. De motor schakelt dan ook uit, en dus heb je geen gevoel van toeren en versnelling. Het is dus regelmatig voorgekomen dat de motor na het indrukken van het gaspedaal vol in de toeren ging omdat ik inmiddels 70 in de 2 reed!
- Het gewicht (+/- 1500 kg) voel je. De auto heeft veel vermogen, en stuurt als verwacht. Toch voel je best wel eens het gewicht in een snelle bocht, of stevige noodrem.
Elektrisch rijden:
- De volle 4 jaar heb ik al het woon-werk verkeer elektrisch gedaan. Thuis laden, en op het werk opladen zorgde ervoor dat de batterij altijd vol was bij het eerste gebruik.
- Doordat de elektromotor voor de automatische versnellingsbak zit rijdt het eigenlijk vergelijkbaar als met een benzinemotor en verassend goed. Tot 130 trekt de auto met gemiddeld verkeer goed door, en rijdt het erg soepel.
- Doordat de accu wel erg snel leegloopt als de auto (en accu) koud zijn, en als je 130 rijdt in praktijk al snel aangewend om tot de snelweg elektrisch te rijden, dan op de snelweg lekker naar GTE te schakelen om vervolgens van de snelweg af weel naar Elektrisch te schakelen.
- De minimale acculading blijkt in de reguliere hybride stand ongeveer 5km bereik te zijn, en in de GTE stand 15km. Rijd je de accu per ongeluk leeg en ga je op benzine verder gaat het verbruik omhoog en wordt eerst de accu opgeladen tot deze ondergrens. Bij de GTE stand merk je dan overigens ook dat je significant minder vermogen beschikbaar hebt! Hierdoor heb ik toch geregeld al bij 5 of 15 omgeschakeld naar hybride…
- Schakelflippers -> Bij elektrisch rijden zijn de flippers eigenlijk onbruikbaar. Door het ontbreken van gevoel van toeren voegt zelf schakelen niets toe.
- Het vergt overigens wel wat discipline: Na de forse stimulans van de overheid (7% bijtelling) blijkt er in Nederland geen enkele motivatie om ook daadwerkelijk elektrisch te rijden: Standaard krijgen de meeste leaserijders een tankpas waar onbeperkt mee getankt kan worden. In het geval van de Golf kan er ook onbeperkt opgeladen worden bij openbare oplaadpalen. Echter is er geen stimulans om ook thuis of op werk op te laden. Een paal zetten is kostbaar, en thuis opladen uit het stopcontact gaat uit je eigen portemonnee. Ben er dus ook vrij zeker van dat het gros van de leaserijders gewoon fulltime lekker op benzine rijdt. In overleg met mijn werkgever heb ik dus zelf een kWh meter op een buitenstopcontact aangesloten en de kosten gedeclareerd. En daarna fulltime gestekkerd thuis!
- Vooraan parkeren! Zeker in het eerste jaar had je als Elektrisch rijder nog wel eens het geluk dat je vooraan bij een laadpaal kon parkeren. De laatste tijd zijn er veel palen bijgekomen, echter ook veel meer hybride en volledig elektrische auto’s. Dit voordeel is dus wat afgenomen…
Het gebruik:
- Qua ergonomie heb ik weinig op te merken op de Golf. Alle knoppen zitten binnen handbereik en op een plaats waar je ze verwacht.
- Het navigatiesysteem werkt top. Zeker 4 jaar geleden was een groot touchscreen geen standaarduitrusting. Werkt snel, je hand wordt gedetecteerd als je wilt typen. Al met al een dikke prima voor de bediening!
- Kofferbak ruimte is beperkt ten opzichte van een standaard Golf door het accupakket onder de laadvloer. Met 2 kinderen is de bagageruimte voldoende gebleken voor een lang weekend weg, of zomervakantie met vliegtuig. 1 grote koffer en 3 handbagage koffertjes passen strak in de kofferbak. En optioneel is er nog wat ruimte over op de achterbank (in het midden). Houd niet over, maar met de mindset niet ‘meer meenemen dan noodzakelijk’ lukt het prima.
Onderhoud / problemen:
- Vanwege de leaseconstructie is onderhoud qua kosten niet bekend. Maar let op: In 160 000 km 10 (!) onderhoudsbeurten gehad vanwege de korte interval. Elke 15 000 km wil de auto nieuwe olie. Vanwege hybride uitvoering kan de motor ook koud op de snelweg aanslaan dus is er dure en kort bruikbare olie gebruikt. Prive rijden is dus geregeld de portemonnee trekken bij de dealer.
- Banden slijtage is iets om op te letten. Bij snel wegtrekken willen de voorwielen wel eens slippen door het vermogen. In de 4 jaar gebruik geen extra banden stops hoeven maken behalve vanwege een set gecupte banden. De rest is tijdens de winter / zomer wissel geregeld…
- Na het vervangen van de gecupte banden was ook uitlijning nodig. Daarmee was de grootste trilling uit het stuur.
- Op een koude ochtend bleek de Laadsnoervergrendeling nog wel eens vastgevroren… Door in te pluggen in een besneeuwde of bevroren auto smelt het water door de oplaadwarmte. Na het laden vriest de boel weer vast en krijg je de stekker er niet meer uit! Een waterkoker met lauw (denk aan de lak) water deed wonderen!
Ohja, en nieuwe baan dus nieuwe auto. Ditmaal geen lease dus op de occasionmarkt gezocht… Tja heeft mijn vrouw toch haar zin: Het is een V40 geworden! Maar dan wel een D4 met 191 pk, want dat vermogen went toch wel :-). Al rijdt dat toch wel heel anders, ondanks dat de Volvo ook veel vermogen heeft en snel van zijn plaats komt merk ik dat de auto veel minder ‘uitnodigt’ om hard te rijden. Eerder heel comfortabel… zal nog wel eens terugdenken aan de GTE dus!
Een leaseauto uitzoeken!
Jaar 2015, gegroeid binnen het bedrijf, wanneer mijn baas plotseling verteld dat bij mij nieuwe functie ook een leaseauto hoort. Dat is natuurlijk altijd leuk, als je als zelf benoemd auto liefhebber een nieuwe auto uit mogen zoeken! Al snel had ik mijn shortlist klaar (haalbaar binnen leasebedrag): De Golf GTE of een Volvo V40 D2 moest het worden. Een Mitsubitsi Outlander of Peugeot 308 staan niet op mijn lijstje. Ondanks dat ze qua ruimte meer value for money bieden klopt mijn auto hart geen slag sneller van deze auto's, dus ook geen garage voor bezocht of proefrit gemaakt. In de telefoon geklommen met de VW en Volvo dealer, en voor beide auto's een proefrit gepland.
Op de bewuste zaterdag ochtend eerst gemeld bij de Volvo dealer. Samen met vrouw en twee kinderen (toen 3 + 5) eerst de V40 bekeken. Qua luxe en afwerking natuurlijk een zeer chique auto. Zeker in R-design uitvoering is de V40 een zeer dikke auto. Op naar de proefrit. De verkoper verontschuldigd zich voor het niet beschikbaar hebben van de D2 versie modeljaar 2015 (2.0 liter) en stuurt ons op pad met een modeljaar 2014 (1.6 liter). Wat een turbogat heeft deze auto zeg, tijdens een korte proefrit de auto twee maal af laten slaan omdat er gewoon geen koppel beschikbaar was! Met de luxe afwerking en matig presterende 1.6 motor in ons achterhoofd vervolgens naar de VW dealer.
Zo'n Golf is qua afwerking toch echt wel iets anders dan de Volvo. Materialen die gebruikt worden zijn minder van kwaliteit, en ook het design is nu eenmaal wat eenvoudiger en zakelijker. De proefrit dan, elektrisch wegrijden rijdt wel erg geruisloos en soepel. De automaat is natuurlijk erg prettig en al na een paar bochten kan ik het niet laten de GTE knop in te drukken (150PK benzinemotor gecombineerd met de elektromotor tot totaal 204 PK). Snelweg op, pedaal onderin, grijns op mijn gezicht en een vrouw die concludeert dat de keuze gemaakt is. En zo geschiede het!
De auto werd besteld (via leaseplan), keuzes in uitvoering had ik niet. Het is een actieauto met 17 inch wielen, kleur donker grijs. In de basis is de Golf GTE al vrij ruim uitgerust in vergelijking met de standaard Golf. Alles wat men nodig heeft om klassiek comfortabel te kunnen rijden is standaard aanwezig. Denk hierbij aan gedimde binnenspiegel, regensensor, cruisecontrol etc. Rijhulp systemen zijn standaard minder aanwezig, maar die mis ik ook eigenlijk niet. Na een aantal weken werd de auto keurig thuis afgeleverd door een pensionado. Of ik hem de bushalte kon wijzen, stap maar in dan breng ik je met mijn nieuwe auto!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.