Volkswagen Corrado G60 (1991)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Corrado G60 |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1991 |
Jaar van aanschaf | 2002 |
KM-stand bij aanschaf | 164.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Als je in gedachten houdt dat deze wagen al een jaartje of 12 meegaat en allang niet meer het beestachtige heeft qua vermogen (tenslotte heeft een beetje sportief getinte wagen al gauw 160 pk) is de wegligging fenomenaal.
De zitpositie is laag, waardoor je niet alleen een gigantische motorkap voor je hebt, maar ook een gevoel van snelheid. Dat is goed, want aan de wagen zelf merk je dat niet.
Alle snufjes aan boord verhogen het rijplezier alleen maar. Hoewel het onderhoud erg duur is, moet ik nog even opmerken dat bij een snelheid van 100km/h het verbruik ongeveer op 1:14 uitkomt (gemiddeld 1:10).
De degelijkheid en stijfheid van de carroserie is na 12 jaar gebruik nog steeds enorm.
Ook wil ik het comfort nog benadrukken; een fijne toerwagen, lekker stil, een lekkere ruime kofferbak, prima stoelen en een goede bedienbaarheid.
PROBLEMEN
De zwakke punten van de Corrado zijn de remmen achter; de remkrachtverdeler laat het nog al eens afweten. Een niet al te dure reparatie, maar toch...
Het tweede punt is de versnellingsbak. Deze is na ongeveer 150k/km (afhankelijk van de rijstijl) toe aan een paar nieuwe synchroon messen.
De algemene indruk dat de g-lader een kort leven zou hebben, kan ik niet ondersschrijven. Er zijn gevallen bekend van over de 200k/km voor er een revisie nodig was, maar ook 90km is bekend.
Al met al geen schokkende dingen.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren