Signalement
| Uitvoering | Yaris 1.5 Full Hybrid Dynamic |
|---|---|
| Versnellingen | 1, Automaat |
| Bouwjaar | 2013 |
| Jaar van aanschaf | 2026 |
| KM-stand bij aanschaf | 175.299 km |
| KM-stand laatst | 183.000 km |
Klein en zuinig
Afgelopen week een Toyota Yaris Hybrid opgehaald ter vervanging van mijn Hyundai Ioniq EV, waarvan de actieradius niet meer toereikend was voor mijn huidige situatie en ik na wat issues met de Ioniq weer een betrouwbare auto wilde met voorspelbare kosten. En wat is er betrouwbaarder dan een Toyota hybride?
Eerste indrukken zijn goed. Na een EV te hebben gereden is de Yaris wel heel erg traag, maar verder wel wendbaar en comfortabel. Verder bevalt het zicht rondom erg goed, dat is veel beter dan in de Ioniq waar je een grote dode hoek had. De auto heeft een achteruitrijcamera en dual climate control. Na 1000 km in de winter met temperaturen rond het vriespunt is het verbruik 1 op 19, niet slecht dus.
Over betrouwbaarheid en kosten kan ik nog niets zeggen, dat zal ik in de toekomst bij gaan houden.
3 maanden verder
Inmiddels 3 maanden verder met de Yaris. Ik vind het een comfortabele auto die zich op de snelweg ook prima staande houdt, hoewel het natuurlijk geen snelheidsmonster is. Het gemiddelde verbruik ligt inmiddels op 5,0 l / 100 km, dat is inclusief de laatste wintermaanden en af en toe een avondrit met 130 km/u. De auto lijkt geen olie te verbruiken. Wat mij op is gevallen is hoe verrassend ruim de Yaris achterin is, je kunt er prima met 4 man in rijden, hoewel 5 wel heel krap wordt. Heb er al heel veel zooi in versleept!
De airco is bij opstarten wat lawaai gaan maken, hier wordt onder garantie naar gekeken.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.







Lezersreacties (0)
Reageren