Toyota Verso 2.2 D-4D-F Sol (2007)

autoreview

Toyota Verso

Signalement

UitvoeringVerso 2.2 D-4D-F Sol
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2007
KM-stand bij aanschaf10 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

  • 122.100 km

Inmiddels ben ik vier maanden onderweg met mijn Verso Dynamic met 136 pk dieselmotor. Om met het laatste te beginnen, wat een heerlijke motor is dit zeg! Enorm fel maar fluisterstil. Dit was voor mij de doorslag bij de keuze; heb ook nog aan de Seat Altea met 140pk TDI gedacht. Is mooier om te zien, maar veel krapper, maar vooral, wat maken die TDI-tjes van VW toch een enorme bak herrie! Niet meer van deze tijd. Ik rijd 60.000 km per jaar en dan is rust in het interieur toch wel erg belangrijk!
Motorisch ben ik dus helemaal gelukkig, ik scoor 1:15,5 gemiddeld, dan kan zuiniger, maar die motor nodigt uit tot doortrappen. Het interieur is heel plezierig om tegenaan te kijken, mooi dashboard met mooie klokken, het nep-aluminium fleurt het dashboard op. Een aantal zaken is voor verbetering vatbaar, maar dat schijnt na de facelift ook aangepakt te worden. Zoals die armleuningen die op de verkeerde plek zitten, heb je niets aan. En aan dat eerst intrappen van de koppeling bij het starten kan ik ook maar niet wennen, een onzinnige procedure, maar vooruit. De stereo is niet echt geweldig, geen al te zuivere radio-ontvangst. En nu we toch klagen, de achterklep sluit niet echt lekker. Als de afdekhoes erboven zit, kan de lucht niet snel genoeg weg bij het dichtgooien, waardoor je dat meestal 2x moet doen. Dek je hem niet af, of staat er een deur of raam open, dan is er geen probleem.
Maar wat me echt tegenvalt is het comfort op lange ritten. Hiervoor reed ik twee Laguna’s, denk ervan wat je wilt, maar comfortabel zijn ze! Ik mis in de Verso-stoel een lende-steun. Voor een ritje van 150 km per dag geen probleem, maar ik heb er van de week bijvoorbeeld 2600 opzitten en dat voel je in je rug! Dat was in de Laguna geen enkel probleem! Vreemd he, ben overgestapt van de auto met de laagste score in de tevredenheids-onderzoeken naar één uit de hoogste regionen, maar qua comfort heb ik beslist heimwee!
De wegklapbare achterstoelen zijn ideaal, in een handomdraai een gladde vloer en niet eerst je zitting opklappen, mooi systeem! De lak lijkt niet al te sterk, heb al een stuk of 10 steenslagplekjes op de motorkap, daar kan je natuurlijk pech mee hebben, maar de laatste Laguna was na 160.000 nog puntjegaaf.
Maar verder een probleemloze auto, misschien moet ik nog een beetje wennen aan de overstap van middenklasser naar MPV. Ik zal over een paar maanden weer updaten.

update 14-9-2007, km-stand 42.000: We zijn net terug na 4.000 km links rijden in Ierland. In een land met zoveel bochten en heuvels is het heerlijk om zoveel trekkracht te hebben, de auto doet het met zoveel gemak, heerlijk! Ook tijdens de vakantie reuze praktisch. Een flinke voorraad cd’s mee in de ruimte onder de bagageruimte, de achterstoelen naar voren schuiven (toch niemand achterin) en je verlengt je laadvloer een mooi stuk. Door de ’verlengstukken’ van de bagage-afdekking ligt alles uit het zicht, heel praktisch. Verbruik gaat inmiddels naar de 1:16. Is wel wat olie gaan gebruiken, tussen 20 en 30.000 km ruim een liter olie bijgevuld, heb ik nog niet eerder aan de hand gehad maar schijnt niet verontrustend te zijn. Alles bij elkaar een heel plezierige auto tot nu toe!

update 8-2-2008, km-stand 62.000: De 2e grote beurt zit erop, staat weer vers op de bandjes en kan er weer even tegen. Tussentijds weer een dikke liter olie bijgevuld, 2 collega’s van mij rijden dezelfde auto maar hoeven niet bij te vullen tussentijds, zal dan wel aan mijn rijstijl liggen. Geen enkel probleem met deze auto, hij doet het zoals je van een Toyota mag verwachten. Motorisch blijft het een heerlijke auto, maar toch nemen de ergernisjes een beetje toe. Kleinigheidjes, misschien ben ik te kritisch, maar er zijn een aantal zaken die me niet helemaal aanstaan: de eerder genoemde zinloze armsteunen, de startprocedure (koppeling intrappen), de kwalitatief niet geweldige radio-ontvangst, maar toch nog een paar zaken, zoals een climate-control die niet werkt zoals ik het zou willen (in de ’auto’-stand te vaak de lucht vol op je gezicht i.p.v. verdeeld, moet je hem nog met de hand bijstellen), een verbruiksmeter die veel te optimistisch is (ik haal gemiddeld 1:15,5, de meter wil me doen geloven dat ik 1:17,8 rijd), het van binnenuit vergrendelen van de deuren maak je alleen ongedaan met diezelfde schakelaar, heel irritant als je uitstapt om iets achteruit te pakken en je moet weer terug naar dat vermalendijde schakelaartje. Motor afzetten betekent direct contact uit, dus stereo uit, verbreken Bluetooth verbinding met de telefoon, heel irritant eigenlijk. En de steenslagschade neemt verder toe, de lak is echt niet best van kwaliteit vind ik. En oh ja, de sensor op de ruitenwisser zou je er ook zo uitslopen, vooral als het na de regen opdroogt blijft-ie voluit wissen, zelfs in de tunnel.
Al met al begin ik toch een beetje heimwee naar Renault te krijgen waar ze over dit soort zaken toch wat langer hebben nagedacht. Als je mij nu vraagt of ik de volgende keer weer voor een Verso zou gaan dan denk ik dat het antwoord ’nee’ wordt. Volgende keer wat mij betreft maar weer een lekkere Franse middenklasser!

Update 18-8-2008, km stand 91.500
Inmiddels de 90.000 beurt gehad, niets vermeldenswaardigs. De auto is storingsvrij en doet zijn werk zonder ook maar één slag verkeerd te maken. Ik ben inmiddels tot de conclusie gekomen dat een MPV niets voor mij is. Los van de eerder genoemde irritaties die zeker niet afnemen merk ik gewoon dat ik geen plezier beleef aan het rijden in deze auto. Als je van een lekker potje sturen houdt, laat de Verso, en ik denk elke MPV, gewoon staan. Het rijdt niet dynamisch, hier pak je niet voor je lol een klaverblaadje mee. Je moet alles een keer meemaken, maar voor mij is dit wel genoeg. Zou het een privé auto geweest zijn dan had ik hem denk ik al ingeruild. Ik heb onder het leasecontract nog 68.500 km voor de boeg, oftewel 13-14 maanden. Ik betrap mezelf er al op dat ik nu al aan het rondkijken ben naar de opvolger, toch een teken dat je het niet naar je zin hebt. Nogmaals, hele volksstammen zullen dolgelukkig zijn met deze auto en mij en mijn kritiek maar gezeur vinden, maar rijplezier vind ik met mijn jaarkilometrage van 60.000 toch enorm belangrijk. En dat biedt deze auto me in elk geval niet. De opvolger zal dan ook zeker weer een lekkere middenklasser worden. Ben al naar de Mazda 6 wezen kijken, ook de Opel Insignia staat op het lijstje, de C5 tourer gaan we ook nog een keertje rijden en natuurlijk de Mondeo en Laguna. En voor die tijd komt er wellicht nog wel wat bij op het proefrittenlijstje. Ik dien mijn tijd nog wel even uit in de wetenschap dat het eind in zicht komt!

Update 2 maart 2009, km stand 122.100 km
De 120.000 beurt zit erop, geen bijzonderheden, airco gereinigd (stonk), voorbanden vervangen, was hard nodig. Verder weinig te melden. Wel nieuwe avonturen beleefd met de navigatie. Hier zit een zogenaamde Business-navigatie in, kostte 1000 euro en wordt achteraf ingebouwd. Monochroom schermpje, geen kaart.
Ik was al niet zo gelukkig met dit systeem, zodra je de snelweg opgaat schakelt hij automatisch over naar een vermelding van parkeerplaatsen en benzinestations op de route, moet je met de hand weer bijstellen tot het oude scherm wat afstand, rijtijd en de komende afslag weergeeft. Heel onhandig en irritant. Laatst moest ik naar Amsterdam vanuit Rotterdam en ik programmeerde de bestemming in 020 Zuidoost in. Komt de navi met een reistijd van zo'n 13 uur aanzetten. Vraag me niet hoe het kan maar ik werd via Hamburg naar Denemarken gestuurd, vervolgens op de veerboot om uiteindelijk via IJmuiden weer aan land te gaan en naar Amsterdam te rijden. Ook inmiddels een routesuggestie via Calais gehad, overvaren naar Engeland, over het vaste land naar Newcastle en zo weer naar IJmuiden varen. Nu is mijn reis naar Amsterdam al lang genoeg, maar dit is een beetje teveel van het goede. Kortom, een onhandig systeem en zeker niet foutloos. Ook omleidingsroutes zijn vaak onnodig lang en omslachtig. Achteraf zeker zijn geld niet waard dit systeem.
In mijn zoektocht naar de opvolger inmiddels proef gereden met de nieuwe Avensis om het eerst maar eens bij het huidige merk te proberen. Helaas voor Toyota gaat dan hem niet worden, kan er geen lekkere zit in vinden. Hierna gereden met de Insignia, die doet je de Avensis heel snel vergeten, wat een geweldig lekker rijdende auto is dat zeg, geweldige stoelen, mooi van binnen en van buiten, ik ben een beetje verliefd geloof ik. Maar goed, we gaan nog wel een aantal kandidaten bekijken, maar ik weet inmiddels wel dat het geen Toyota gaat worden.

PROBLEMEN

alles hierboven al vernoemd.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.