Toyota Starlet 1.3i Friend (1994)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Starlet 1.3i Friend |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 217.500 km |
KM-stand laatst | 261.000 km |
1e verslag
- 238.300 km
April 2012
Gekocht: Toyota Starlet, 18 jaar oud, 217.500 km ervaring, kaler dan kaal uitvoering, onderhoudsboekjes t/m 216.000 km bijgehouden. Gewicht: 770 kg. 1.3 liter, 75 pk. Trekhaak. Paarsmetalic lak, geen rechter buitenspiegel… geen stuurbekrachtiging.
Ik zocht in de categorie tot € 1.000,=. Deze moest € 1.350,= kosten. Toch gekocht. Totaal geen spijt van, want:
- Heel goed onderhouden
- 2 banden met ongeveer 80% profiel, 2 met ong 50 %
- Bij aflevering een goed werkende radio met CD
- Bij aflevering een splinternieuwe radiateur geplaatst!!! (initiatief van de garagehouder).
- Bij aflevering een ander afdichtrubber langs de randen van de 3e deur (was afgesproken)
- Bij aflevering compleet grondig schoongemaakt en gepoetst (verrassing)
Dochterlief zou er 2 maanden mee op stage in het buitenland.
Juli 2012
Km stand: 224.000 km
Totaal geen problemen, letterlijk sleutel omdraaien en rijden.
Een halve liter motorolie bijgevuld. De eerste 1000 km het verbruik bijgehouden (1 : 16), bij rustig rijden op de snelweg.
Veel rumoer boven de 110 km/u. Hier merk je het best dat ‘ie oud is. Banden blijken winterbanden te zijn, misschien daardoor ook iets rumoerig. Bij langdurig rijden blijkt het motorlawaai niet storend te zijn… Zitcomfort van … een sinasappelkistje met een kussentje.
De stuurbekrachtiging mis je total niet. Het is een zeer prettig rijdend autootje. Een blijvertje.
November 2013
Km stand : 238.300 km
Respect, meer niet.
Grote beurt met APK: 1 probleem, de remkrachtverdeler werkte niet goed meer. Een verschil van meer dan 50 % remkracht. Dat merk je niet als je normaal rijdt. Maar wel als het sneeuwt. Dochterlief was in de winter 360 graden gedraaid, maar kon haar weg wonder o wonder gewoon vervolgen, niets geraakt. Hebben we verder geen drukte over gemaakt. Nu weten we waarom haar dit is overkomen. ..Daarnaast bleken de 2 achterbanden toch niet door de keuring te komen. Nieuwe dus. Even voor de keuring een nieuwe accu gekocht. De startmotor weigert nooit, maar zonder accu krijgt ‘ie de motor niet gestart.
Zo nu en dan een litertje olie, lekker goedkope action-olie, no problemo.
Onderhoud:
Extra naast een normale grote beurt:
- 2 nwe banden
- Accu
- Remkrachtverdeler
Conclusie:
Een zeer gewaardeerd autootje. Starten = lopen. Op een remkrachtverdeler probleem na, gewoon onderhoud en rijden maar. Er zit totaal niks extra’s op. Er kan dus ook echt weinig kapot. Een ½ liter olie per 4000km. De motor verbruikt dus iets. Een lawaaipapegaai boven de 110 km/u. De motor draait gemakkelijk 140 km/u (133 km volgens gps). Gemiddeld verbruik tussen 1: 15 en 1 : 17,3.
De auto gaat niet meer weg. Hij is afbetaald (ha!) en voor de rest voor ons en een aantal vrienden die hem soms even lenen heel nuttig: hij is er als je ‘m nodig hebt en start…altijd.
Een goed onderhouden in Japan gebouwd autootje geeft je veel plezier!
Februari 2014
Km stand: 240.500 km
APK + remmen goed controleren was de opdracht aan de garage. Eind van de dag: weer een jaar APK en de remvoering in de trommels aan de achteras vernieuwd. (de hierboven genoemde APK was dus in feb ’13 uitgevoerd, alleen wat laat vermeld)
Binnenkort maar olie bij de Action kopen (10w40), de nodige filters bij een autospeciaalzaak en deze service zelf maar uitvoeren.
Onderhoud:
- APK
- Olie en filters
- Nieuwe remvoeringen
Conclusie:
- Een “dure” 2e auto in aanschaf (€ 1.350,- bij aanschaf, 18 jaar oud, nw prijs in 1994 € 10.250,)
- Zeer betaalbaar in gebruik en onderhoud.
- Maakt z’n naam en faam waar.
Augustus 2014
Km stand: 247.000 km
Olie en filter gekocht, maar geen service beurtje gegeven. Foei!
De auto draait er niet minder z’n kilometers om. Deze Starlet doet hetzelfde als bijna alle Starlets: iemand van A naar B brengen, zonder problemen. Tanken, bandenspanning controleren, ruitenwisservloeistofreservoir bijvullen en elke 1000 km olie bij vullen. Ik heb het nu bijgehouden, ongeveer een liter per 3.000 km. Moet kunnen. Er zit geen snelheidsregelaar op, maar je gaat automatisch door de herrie niet sneller dan 110 k/u.
In de 2 en een half jaar 30.000 km gereden. Best veel. Dit is onze 2e auto. Met de 1e rijden we ook al 30.000 per jaar, alles privé…
Conclusie:
- Hele beste koop geweest.
- Betrouwbaar, zuinig, lawaaipapegaai
Februari 2015
Km stand: 251.500 km
Afgelopen week APK laten uitvoeren: zonder probleem, geen aandachtspunt. Je zal als garagehouder je geld maar moeten verdienen aan klanten die een Toyota Starlet hebben. Vraag meteen het faillissement maar aan, ga naar het bos, zoek droog hout, kan je daar de kachel mee laten branden.
21 Jaar oud en normaal mee rijden, dan overkomt je dit met deze auto.
Ik rijd glimlachend verder.
O ja, ik kon er onlangs nog € 750,- voor krijgen. Dat zou betekenen dat ik een afschrijving van € 200,- per jaar zou hebben.
Conclusie:
Al 3 jaar en 36.000 km tevredenheid.
En weer een APK
- 258.000 km
Februari 2016
Nieuwe APK, kleine beurt en de remmen speciale aandacht. Aan 't eind van de dag stond de Starlet weer buiten.... Smerig, want hij wordt niet gewassen door mij. Het interieur zou ook best eens aandacht mogen hebben. Gebeurt ook niet. Wel een vochtvreter. Die zit ook aardig snel vol. Maar dat is allemaal geen probleem. Een doekje om 's ochtends de binnenkant van de ramen vochtvrij te maken, 3 minuten rijden en er komt al warme lucht uit de blazers en het vocht verdwijnt rap. 's Middags en 's avonds heb je hier nooit last van, gelukkig.
O ja, APK, geen bijzonderheden. Nee natuurlijk niet, Starlet, weet je nog wel?
22 jaar oud, 258.000 km, geen enkel aandachtspunt. Alleen 2 gladde banden, dus nieuwe. Ben benieuwd hoe hoog de rekening zal worden. O ja, toch een probleempje: 's avonds met de lichten aan was het dashboard totaal donker, nu niet meer. De monteur heeft in de gaten gekregen dat er niet een meer brandde. Vind ik knap, want dit valt overdag niet op en ik had niets gezegd hierover. Heeft ' ie toch opgemerkt, knap. Ik reed zelf in t donker op de toerenteller, die er door mijn buurman 2 jaar geleden in gezet is. De toerenteller was nog wel verlicht.
Ondertussen de auto toch al weer bijna 4 jaar in bezit, 42.000 km mee gereden. Altijd klik lopen. Voor de rest geen luxe-wensen want dat krijg je niet...
Nog een opmerking: wat heb ik een respect voor de kwaliteit van dit gebakje. En wat is er een fijne samenwerking tussen versellingsbak en motor. Als t moet kun je gewoon 50 in de 5, gas geven en gaan, niks stotteren of inhouden, in 1 keer gas hernemen en versnellen! No problemo. 100 in de 3e versnelling, helemaal geen probleem (wel oordoppen graag:-)). Je hebt het waarschijnlijk al heel vaak gelezen en gehoord: een Toyota Starlet is een kwaliteitsproduct wat betreft bedrijfszekerheid en storingsongevoeligheid en soepel rijgedrag.
Benieuwd of er nog een volgende APK komt: over enekele maanden ben ik nog maar de enige in mijn huis als rijbewijshouder. En wat moet je dan met 2 auto's en een motor? Ik zie het wel...
Conclusie: nog steeds heel tevreden over deze auto. Waarschijnlijk het laatste jaar dat ik deze auto bezit. Weer een een bevestiging dat Toyota Starlet top is.
Eindverslag
- 261.000 km
18 juli 2016
De Starlet is verkocht. Deze rudimentaire vervoerder is voor de knakenteller ultiem:
Je kunt em verschrikkelijk verwaarlozen, hij blijft het simpelweg doen. De nieuwe bezitter heeft er een goeie auto aan. Ook al is ie 22 jaar oud en al heeft ie meer dan 261.000 km gedraaid. Nieuwe eigenaar, ik hoop dat je net zo veel plezier beleeft aan deze auto als wij. Geen vaarwel, want ik zal em zo nu en dan wel zien in t dorp.
De auto heeft per km iets minder dan €0,175 gekost. Hier zijn alle kosten in meeberekend. Ook de afschrijving.
Einde verslag.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.