Subaru Legacy 2.5i Comfort Pack (2005)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Legacy 2.5i Comfort Pack |
---|---|
Versnellingen | 4, Sequentiële Automaat |
Bouwjaar | 2005 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 61.000 km |
KM-stand laatst | 145.848 km |
ERVARINGEN
Afgelopen zaterdag de auto opgehaald. Mijn vorige auto was een BMW 530D touring uit 2001. Van die auto heb ik afscheid genomen vanwege de vele problemen die ik ermee had (in 1 jaar tijd 7500 euro aan reparaties...).
Ik was dus toe aan een betrouwbaarder auto en dat is deze Subaru Legacy 2.5i geworden van april 2005. Bijkomende reden is, dat deze auto nu zakelijk gereden wordt, dus alleen van huis naar kantoor en omgekeerd. Over een maand of twee ben ik in de markt voor een prive (station-)wagon waarmee we dan de prive-kilometers gaan doen.
Ik heb er nu net zo'n 500 kilometer mee gereden en mijn eerste indrukken zijn zeer positief: Goede stoelen, voldoende trekkracht en een prima acceleratie. Bovenal een formidabele wegligging. Rotondes zijn nu geen hindernis meer, maar een pleziertje! In de BMW ging ik altijd even goed zitten voor een "lekkere" bocht; bij deze auto blijft heb ik datzelfde gevoel, maar het gaat veel makkelijker. Het gevoel dat je krijgt in bochten is dat het allemaal nog veel harder kan. De AWD is geweldig. De BMW is een rijdersauto, maar ik denk dat deze Legacy dat zeker ook is. Let wel, mijn vergelijk is dus de BMW 5-serie met 196 Pk. De Subaru is zeer compleet en biedt bijna alles wat ik in de (superdeluxe) BMW ook had, alleen is het allemaal net een tikkie anders. Je kunt merken dat de dames en heren van Subaru net iets minder ver over dingen hebben nagedacht dan de dames en heren van BMW. Bijvoorbeeld: Bij de BMW kun je het open dak sluiten met de sleutel (lang de vergrendel-knop indrukken en dan gaat alles dicht). Bij de Subaru werkt dat niet. Als de motor uit staat en je hebt de auto vergrendeld en je komt tot de ontdekking dat het dak nog open staat, dan moet eerste de auto weer ontgrendeld worden, sleutel in het contact (positie 2) en dan het dak dicht doen.
Nog een voorbeeld: De stoelverwarming verwarmt alleen de zitting, niet de rugleuning. Bij de BMW werd de hele stoel verwarmd.
Is het eerlijk om een auto van 37000 euro te vergelijken met een auto die ruim twee maal zo duur is? Misschien niet... En misschien is het ook maar beter dat er een verschil is tussen de Subaru en de BMW... Ik hoop in ieder geval dat het garagebezoek wat in frequentie afneemt, want daar was het me om te doen.
Verder dus een heel comfortabele auto, waarbij de leren bekleding echt opvalt. Het leer blijft strak en is niet glad. De auto heeft al (pas?) 60.000 km gereden en het leer ziet er nog uit alsof het nieuw is. Ook ben ik gecharmeerd van de stijlloze ramen. Geeft gewoon iets extra's. Het open dak is heerlijk stil, ook bij hogere snelheden en de beenruimte achterin is geweldig! De hoofdruimte achterin laat daarentegen wel wat te wensen over, maar zoals reeds eerder gezegd: daar zal zelden iemand zitten, aangezien ik er alleen mee van- en naar kantoor zal rijden.
Over een paar maanden zal ik de review aanvullen.
PROBLEMEN
Geen, maar ik heb de auto ook pas 3 dagen...
En toen was de koek op...
- 145.848 km
Na de laatste review heeft de Soeb zich dik bewezen. Wat een dijk van een auto! Briljante wegligging, plenty comfort en weinig / geen problemen gehad. De LPG-problemen bleken opgelost en de Soeb heeft zich in alle weersomstandigheden dik bewezen!
Regen, sneeuw, ijzel... Het deert 'm niet en hij is in drie jaar tijd een trouwe reisgezel gebleken.
Verbruik ligt gemiddeld op 1 op 10 (hoofdzakelijk snelweg, cruise control op 130 tot 140 km/h), maar met LPG is dat niet iets om je zorgen over te maken. Onderhoud is uitsluitend regulier geweest.
Nu is de tijd gekomen om uit te kijken naar iets anders, en het wordt...
een Subaru Legacy! ;-)
De (oude) Soeb heeft zo'n goede indruk achtergelaten dat ik besloten heb om toch weer voor een nieuwe Soeb te gaan. Het nieuwe model, wel te verstaan. Het betreft een full options uitvoering met de 2 liter en automaat. Een auto met een heel ander karakter, maar wel hetzelfde comfortniveau, AWD en de Subaru betrouwbaarheid die ik zoek. Ben benieuwd hoe deze gaat bevallen...
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.