Skoda Octavia Combi 1.6 TDI Greentech Elegance Bus. (2011)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Octavia Combi 1.6 TDI Greentech Elegance Bus. |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand laatst | 178.000 km |
eerste kilometers
- 5.500 km
De Skoda nu 3 weken in mijn bezit. Ik zal nu iets meer vertellen over de aanschafcriteria en de eerste ervaring.
Zoektocht:
Het uitzoeken van een nieuwe leaseauto kwam in zicht en na veel plezier in de vorige, honda civic 2,2 cdti in silverstone uitvoering, begon de zoektocht.
Ik wilde graag een station en na een sportieve auto nu ook een luxe, comfortabele uitvoering.
Verder moest het een diesel zijn en wilde ik niet meer bijtelling betalen als nu.(20% diesel)
Mijn eisen waren: xenon, parkeersensoren, trekhaak, navi, esp.
Afvallers:
De passat, suberb, mondeo etc vond ik te groot, de astra en de megane niet praktisch genoeg en vergeleken met de skoda was de golf een stuk duurder.
Collega rijdt in een octavia en was er goed te preken over.
Keuze:
Dus proefrit en offerte op laten maken:
Skoda octavia combi greentech elegance busines 1,6 tdi.
kleur grijs antraciet (wilde geen zwart meer)
Standaard uitrusting heel copleet met als fabrieksopties nog erbij;
stoelverwarming
donker getinte ramen
shuifdak
De auto verder samengesteld met;
leder interieur (truffle brown)
17 inch pallas velgen
trekhaak, vast
Dit compleet gemaakt met het laten verwijderen van stickers en de typeplaatjes van de achterklep.
Werkgever heeft er nog een carkit van Kufatec ingebouwd.
Bij de onthulling erg tevreden over de keuze en door de gunstige bijtelling scheelt het toch een paar tientjes netto per maand.
Rijden:
Qua vermogen lever ik wel iets in maar kan prima mee komen met het verkeer, rijdt lekker comfortabel en door de iets grotere brandstoftank en beter verbruik een grotere actieradius.
De civic was erg ruim maar dit is een slag meer!
Jammer dat het stuur zo'n grote omvang heeft, zonde.
Ik zal later nog foto's bijvoegen en iets melden als er meer kilometers of bijzonderheden zijn.
foto en update
- 25.000 km
winterbanden zijn weer gemonteerd en eerste beurt komt eraan.
Ik kan redelijk kort zijn, de skoda doet het gewoon prima!
Over de samenstelling ben ik nog steeds tevreden, geen spijt. Ik wilde meer comfort en dat is gelukt.
Alleen houdt het vermogen niet over, kan meekomen maar de powerbreedte is best smal, daarbinnen houden is het devies om toch snel vooruit te komen.
Daartegenover staat wel de 60 euro netto besparing per maand.
So far so good.
update
- 62.500 km
Sinds de vorige keer echt mn draai gevonden in de auto. Auto heeft net een grote service beurt gehad zonder bijzonderheden.
In de tussentijd wel 2 lampjes stukgegegaan (dagrijverlichting en kentekenplaatverlichting)
Verder geen problemen wat de auto betreft, wel een ster in de voorruit en een schroef in de voorband, verholpen met een prop.
Met dit mooie weer gebruik ik het schuifdakje elke dag en houdt de airco het goed op temperatuur. Het leer is wel wat warm, volgende keer misschien geperforeerd of stoelventilatie of alcantara/ half leder overwegen.
Ook ben ik de harde schijf ondertussen goed aan het vullen.
Het columbus is verder prima, alhoewel niet meer actueel maar voor dagelijks werkverkeer prima. Waar ik soms wel moeite mee heb dat op de radio lange fileberichten zijn en de tmc optie 1 of 2 vertragingen laat zien.
Ook een paar keer meegemaakt dat de route wordt omgeleidt vanwege 'de actuele verkeerssituatie'. Vaak is de alternatieve route niet sneller en wil ik graag op de orginele route blijven. Graag zou ik dan zelf de alternatieve route willen accepteren of weigeren.
Zal in augustus, als ik de skoda een jaar heb, nog eens reviewen.
Afscheid
- 178.000 km
Het is weer een tijd geleden dat ik iets geschreven heb over deze auto maar toch een samenvatting. Het afscheid komt in zicht, volgende week lever ik de Skoda in.
In de afgelopen periode heeft hij me altijd gebracht waar ik heen moest in alle rust en comfort en ben er erg tevreden over.
Positief:
wat bij me opkomt dat de auto betrouwbaar en comfortabel is geweest
met de nodige luxe en ben daarnaast ook tevreden over de service en ondersteuning van de dealer.
Erg praktisch, genoeg ruimte en opbergmogelijkheden
Looks, nog steeds mooi om te zien, niet heel spannend, een zakelijke uitstraling zeker.
Open dak, gebruik bijna dagelijks de kantelstand en het extra lichtinval bevielen mij meer dan prima.
Stoelverwarming, heerlijk bij fris weer en zeker ook nodig bij de lederen bekleding (ook handig met schoonkmaken)
Goede audio en multimedia systeem, veel plezier van gehad.
Plezierige lichtopbrengst van de lampen en perfecte bediening van de cruise control.
Verbruik: lang doorhalen om de snelheid er in te krijgen en veel snelwegkilometers (plus 80%) en door ontbreken van een 6e versnelling bij 135-140 km/u niet zuiniger dan de honda 2.2 die ik hiervoor had.
Denk zo rond 1:17/18 gemiddeld.
Bij N wegen, rond de 90 wel makkelijk 1 op 25 te doen.
Problemen:
de auto heeft me nooit laten staan en heeft naast de reguliere onderhoudsbeurten;
- aantal lampjes stuk, meeste dagrijverlichting
- nieuwe ruit
- wiellager voor
- navi unit vervangen, door de wasstraat komt er vocht bij de ontvanger op het dak waardoor ik op een gegeven moment ergens in de weilanden van noord Duitsland of in de Noordzee me bevond volgens de gps, haha!
- airco, wat precies weet ik niet maar koelde op een gegeven moment niet goed en maakte rare geluiden, bleek leeg te zijn.
Kortom niet veel bijzonder.
Merk wel dat Skoda niet onder doet voor andere VAG producten en voor mij prima was.
Helaas door merkrestricties geen Skoda keuze meer, maar wil wel weer iets spannender/ sportiever. Over een paar weken daar een review van maken.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Skoda Octavia Combi 1.2 TSI Tour Business Line 2012 6-bak! Dealer onderhouden! goed rijdend! Ruime auto! Stoelverwarming! Zuinig!
- 2012
- 284.335 km

Skoda Octavia Combi 1.2 TSI Ambition Business Line * Airco * Cruise *
- 2011
- 192.291 km
![Skoda Octavia 1.4 TSI Grt Amb Bns[ Bluetooth Airco Cruise Control]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/57682590/0-049f85aa788cdc93d9c7c86d48eee023.jpg)
Skoda Octavia 1.4 TSI Grt Amb Bns[ Bluetooth Airco Cruise Control]
- 2013
- 185.756 km