Seat Ibiza ST 1.2 TDI E-Ecomotive Style (2013)

autoreview

Seat Ibiza ST 1.2 TDI E-Ecomotive Style (2013)

Signalement

UitvoeringIbiza ST 1.2 TDI E-Ecomotive Style
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2013
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf11 km
KM-stand laatst2.593 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de gedragsregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Een nieuwe ibiza st

  • 175 km

Na wat problemen met mijn vorige auto besloten op zoek te gaan naar een andere. Ik had besloten kleiner en goedkoper te gaan rijden.
Na lang zoeken drie mogelijke opties bedacht; vw polo, ford fiesta of seat ibiza.
Voorwaarde waren een jong gebruikte diesel maximaal 2-3 jaar oud of max 50.000 km op de teller.
Na een proefrit in een gewone ibiza zag ik een nieuwe ibiza st style staan bij dezelfde dealer. Deze was niet veel duurder en na wat plussen en minnen was de keus snel gemaakt, het zou een nieuwe auto worden :-)

Het is dus een ibiza st style ecomotive geworden met technic pakket, climatronic en als opties een trekhaak, kofferbakmat en armsteun.

In de eerste week van het nieuwe jaar hebben we de ibiza opgehaald, en mijn eerste ervaring zijn uitermate positief.

De ibiza rijd zeer comfortabel maar ook rotondes worden lekker strak genomen, het geluidsniveau tijdens het rijden is goed te noemen, met een koude motor nog wel wat rumoerig maar al snel merk je er weinig meer van.
De motor is wel erg traag in lage toeren, mijn vorige volvo gaf in lage toeren met een dot gas een flinke duw in je rug dat hoef je van de 3 cilinder niet te verwachten. Voor mij is dat niet erg, ik ben geen vlotte rijder en als ik iemand voorbij wil dan schakel ik terug en lukt het ook prima. Ik ben erg benieuwd naar het verbruik, ik zal daarover zodra ik een tank leeg heb een update plaatsen.

Het interieur en de materialen voelen allemaal erg degelijk aan, het met leder bekleed stuur ligt lekker in de hand en het schakelen gaat lekker strak met korte slagen. De stoelen voldoen vooralsnog prima, goede steun overal maar ik heb nog geen ritten van meer dan een uur gemaakt dus daarover kan ik nog niets zeggen. Ik was erg gehecht aan de stoelen uit de v40 dus ik hoop dat deze op lange afstanden ook voldoen.

Een minpunt wat ik wil vermelden is de armsteun. Wanneer deze omlaag staat kan je de gordel lastig inklikken, en de handrem is niet te gebruiken. Naar achtergeklapt zit hij mij ook nog in de weg want dan komt hij nog tegen mijn arm aan. Niet over nagedacht helaas.
Tot nog toe één van de twee minpunten die ik ben tegengekomen tijdens gebruik.

Qua ruimte past alles goed in de auto. Mijn vriendin de maxicosi de wandelwagen en bak passen er prima in, de hond komt wel op de achterbank dan maar het past.
Wel lastig is dan dat wanneer mijn vriendin rijd en de maxicosi achter mij staat ik haast geen ruimte voorin heb. Tweede en laatste minpunt dus.

Voor de rest zeer tevreden met de aanschaf, en ook erg te spreken over de dealer Arno van Bergen uit Boxmeer.


Over betrouwbaarheid en verbruikskosten kan ik nog niets zeggen dud vandaar de voldoendes.

Gebruikservaring

  • 258 km

Nu na een aantal dagen even een update. Aantal punten die me zijn opgevallen:

- binnenverlichting is voor de achterbank niet toereikend net te donker om iets te kunnen zien bv iets uit een tas pakken.

- kofferbak afdekplaat kan nergens aan vastgehangen worden dus is lastig om er wat spullen uit te halen.

- plaatsing van de deurgreep erg ver naar voor. Bij openen deur grijp ik nog al eens mis maar dat kan natuurlijk nog gewenning zijn.

- automatisch dimmende binnenspiegel werkt niet zo fijn als ik had gedacht. Van mij mag ie nog meer dimmen maar dat kan ook persoonlijk zijn

Eerste tankbeurt

  • 796 km

Zo na een kleine 800 km de eerste tankbeurt gehad.
De boordcomputer geeft een verbruik aan van 4,6/100 wat overeenkomt met mijn eigen gemeten verbruik van 1 op 21.
Niet slecht maar nog niet wat het moet zijn. Ik ben benieuwd waar het verbruik zit als de auto is ingereden.
Ik heb rustig gereden en geschakeld volgens de indicator, en voornamelijk op 80 wegen.

Verder nog twee punten die me zijn opgevallen:

- er zit geen temperatuurmeter voor de motor op de ibiza, het is dus maar gissen of de motor warm is of warm zou lopen.
- audioinstallatie is toch wat zwakjes met enkel de frontspeakers. Ik zit er over te denken om toch achterin ook speakers te bouwen.

Verder erg tevreden over de aanschaf van deze auto, nog steeds elke dag met veel plezier op de weg.

Kleine update

  • 1.795 km

Even een kleine update.
Binnenkort met de auto naar de garage. Hij trekt wat naar rechts wanneer je op een rechte weg zit. Wordt onder garantie opgelost werd verteld dus ik ben benieuwd. Ook nog even laten kijken naar de deurklink bij de passagierskant voor, deze gaat niet helemaal soepel.

Ik had ook geinformeerd Naar het inbouwen van luidsprekers achterin de deur, maar 400€ voor 2 speakers vond ik iets te gortig.

Verder ben ik nog niet tevreden over het verbruik, maar dat wordt hopelijk beter. Voor de rest een hele fijne wagen.

Eerste euvels

  • 2.593 km

Vandaag naar de garage geweest om de auto uit te laten lijnen en om een aantal problemen op te lossen.

-Lampje ruitenwisservloeistof ging niet aan;
Opgelost, want die optie zit er niet in...

- Deurportier handel passagierszijde klemde;
Opgelost met wat smering.

-Duidelijk hoorbare brandstofpomp;
Niet opgelost, want schijnt zo te horen. Twee dagen geleden maakte de brandstofpomp ineens meer geluid dan voorheen. Zeg maar voorheen geen geluid, en nu een lichte brom/sis toon. Ik dacht dat er een mankement was, dus pechhulp ingeschakeld. Deze wist me te melden dat dit normaal was, de dealer heeft dit vandaag nog eens bevestigd.

Al met al de problemen netjes opgelost. Het vermelden waard is het meekrijgen van een leenauto zonder afspraak, een ibiza cupra. Tov mijn diesel schildpad een gruwelijk snelle wagen :-)

Nog een laatste minpunt wat ik tegen ben gekomen. De kofferbak drupt water naar binnen als je hem opent nadat het geregend heeft. Beetje lastig, maar mijn Volvo v40 had ook zoiets.

3,5
  • Betrouwbaarheid
    3
  • Prestaties
    4
  • Comfort
    4
  • Kosten
    3
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Seat Ibiza

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens