Seat Alhambra 1.9 TDi 115pk Signo (2001)

autoreview

Seat Alhambra
Seat AlhambraSeat AlhambraSeat AlhambraSeat AlhambraSeat AlhambraSeat AlhambraSeat Alhambra - interieur

Signalement

UitvoeringAlhambra 1.9 TDi 115pk Signo
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2003
KM-stand bij aanschaf42.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Het is een zeer ruime gezinsauto (versie met 5 stoelen) met een enorm grote bagageruimte. Je hebt al rijdend een zeer goed overzicht op de weg en andere weggebruikers. De auto is snel genoeg, heeft onderin veel trekkracht. Je kunt hem schakellui rijden of zelfs sportief. Het lichtjes overhangen in bochten vind ik niet storend. Het verbruik is tussen de 1:13 en 1:14,5 afhankelijk van rijstijl en snelheid. Prima voor zo´n zware wagen.
De auto mag 2000 kg trekken. Ik heb dat een paar keer gedaan (autoambulance met zware auto erop) en dat is geen probleem. Het verbruik stijgt dan naar 1:10.
Met aanhanger (vouwwagen) hetzelfde gebruik ook op snelwegtempo 130 km/uur. De actieradius op 1 tank (70 liter) tussen de 950 en (een keer gehaald met aanhanger) 1.040 km. Je kunt tijdens het rijden tussen de voorstoelen naar achteren (makkelijk met jonge kinderen en een lange reis) Goede stoelen en veel technische extra´s.

Minpunten:
Elke 60.000 distributieriem vervangen (en dat is behoorlijk prijzig maar van levensbelang voor de motor)Alle TDI blokken kennen dit maar deze versie is de riem wel erg snel aan vervanging toe.Dit heeft te maken met de kleine motorruimte (warmte) en hogere vastgestelde riemslijtage. Distributie vervangen kost 450 euro (Seat) en 250 euro (all round garage). Tijdig vervangen altijd doen om hoge reparatiekosten te voorkomen!!

PROBLEMEN

Opgetreden storingen (jan 03-nov.03)
* 3 x H7 lampje koplamp vervangen en dat is een enorm lastige klus; de lampjes zijn erg slecht bereikbaar.
* Asflens linkeraandrijfas defect (550 euro) . Dit onderdeel is te zwak voor de trekkracht van de motor. Is een bij Seat bekend probleem(coulance aanvraag loopt) Wordt vervangen door een sterker type.De reparatiekosten van 500 euro werden door inporteur niet onder coulance gerekend. Ik heb ze dus zelf moeten betalen.
* Airco defect deze zomer: uit onderzoek blijkt dat de compressor kapot is (stiften?). Dit is ook bekend bij Seat en is een zwak punt ook bij Sharan,Galaxy. De leidingen (seals) gaan lekken, druk valt weg, pomp draait door, resultaat kapot.KOsten 800,00. Is met coulance importeur gerepareerd!!
* 95.000 km stuurhuis defect (lekkage).Kosten Seat 1100,00 euro( nieuw stuurhuis). Voor de helft van dit geld laten repareren bij all round garage met een gereviseerd ruilstuurhuis.
* De auto moet elke 15.000 euro een beurt ( veel merken kennen inmiddels een langere termijn, kijk maar bij VW.

Conclusie: als de auto wat ouder wordt is onderhoud bij de dealer erg prijzig. Dit kan bijna voor de helft minder ook goed!

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.