Saab 900 Turbo 16 (1985)

autoreview

Saab 900

Signalement

Uitvoering900 Turbo 16
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1985
Jaar van aanschaf1994
KM-stand bij aanschaf118.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Wolf in schaapskleren; uitstekende basis voor een ultieme "gentleman"s express". De klassieke 900 is in feite één grote Meccanodoos, omdat hij zo lang doorontwikkeld is en alles op alles past. Veel aftermarket support voor wie op internet thuis is. Deze is in acht jaar tijd volledig "re-engineered" -er worden nog steeds veel tuningdelen voor deze moderne klassieker ontwikkeld door enthousiaste specialisten. Dit was trouwens oorspronkelijk een achtkleps Turbo, nu een tot 2,1 liter opgeboorde, tot op het bot getunede zestienkleps machine. Remmen en 16’ wielen van een latere 9000T. Minder verfijnd dan een nieuwe Saab, maar véél leuker met meer "driver"s involvement". Versnellingsbak van de oude typen wat zwak bemeten - "Saabine" heeft er één van het laatste type ("91-"93). Plaatsing van een roll-bar alleen op de achteras elimineert onderstuur vrijwel geheel. Kan véél meer vermogen op de voorwielen kwijt dan nieuwe 900 of 9-3. Uitstekende stoelen en ergonomie, nauwkeurige en gevoelige besturing, onsterfelijk uiterlijk, (uitlaat)geluid uit duizenden herkenbaar. Structureel vrijwel onverwoestbaar; niet-slijtagedelen zijn echter schreeuwend duur.

PROBLEMEN

Afgezien van wat ik mijzelf door eigen stommiteit (of die van anderen in - doorgaans vorstelijk betaalde - opdracht) heb aangedaan? Weinig - turbo (was een stokoud gebruikt exemplaar), scheurtje in de 8-kleps cilinderkop (komt vaker voor; zestienklepper is bombproof in dit opzicht), wat elektrische dingetjes. Auto gekocht voor 3.500 gulden met kapotte versnellingsbak. Intussen misschien wel het tienvoudige geïnvesteerd, maar daarvoor wel technisch volledig nieuw en geupdated. Mijn huidige (ex-Saab) dealer is trouwens uitstekend. Kunnen en willen alles.

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.