Ceer Exobot SUV
CeerCeer Exobot SUVCeer Exobot SUVCeer Exobot SUVCeer Exobot SUVCeer Exobot SUVCeer Exobot SUVCeer Exobot SedanCeer Exobot SedanCeer Exobot SedanCeer Exobot SedanCeer Exobot SedanCeer Exobot SedanCeer Exobot SedanCeer Exobot SedanCeer Exobot SUVCeer Exobot SUVCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeerCeer
 
Nieuws

Dit zijn de eerste en extreme elektrische auto's uit Saoedi-Arabië

Machtige taartpunten

Er is een nieuwe speler in het land van de elektrische auto. Maak kennis met Ceer. Ceer komt net zoals Tesla en Rivian uit de Verenigde Staten of zoals BYD en Zeekr uit China, maar uit Saoedi-Arabië. Bewapend met grof geschut stelt Ceer zich met twee auto's en gepaste bombarie aan de wereld voor.

In 2022 kregen we voor het eerst lucht van het bestaan van Ceer Motors. Ceer Motors is een samenwerkingsverband tussen de Taiwanese producent Foxconn en PIF, het Saoedische investeringsfonds Public Investment Fund met niemand minder dan kroonprins Mohammed bin Salman aan het roer. Ceer Motors heeft onder meer Rimac, BMW en Siemens aangehaakt als technologische partners. Die cocktail aan grote namen en stevige geldschieters wordt nu uitgeschonken. Dit zijn de eerste twee modellen van Ceer: de Exobot Sedan en Exobot SUV.

We krijgen maar zelden de kans een auto als een machtige taartpunt te omschrijven, laat staan twee nieuwe auto's. Dankzij Ceer hebben we die kans. De Exobot Sedan en Exobot SUV hebben namelijk een opmerkelijk driehoekige vorm, maar met een optische vergelijking met een stuk gebak doen we het duo natuurlijk veel te weinig eer aan. Het tweetal lijkt met zijn vleugeldeuren met erin veel (en verduisterbaar) glas, de wijze waarop de maar liefst 2,4 meter lange voorruit in één lijn overloopt in de voorklep en vanuit elke hoek simpelweg futuristische vormgeving weggereden uit een universum waar Robocop en Judge Dredd op straat de dienst uitmaken. Onder flinke auto's horen flinke wielen. De Exobot Sedan heeft aan de voorzijde 23-inch lichtmetaal; achter zijn de wielen nog een inch groter. De SUV heeft 20- en 22-inch sloffen.

Ceer

Links de Ceer Exobot Sedan, rechts de Exobot SUV.

De Exobot Sedan en Exobot SUV delen hun platform en hebben beiden een wielbasis van maar liefst 3,2 meter. De Exobot Sedan strekt zich uit over een afstand van 5,26 meter en is daarmee op een haar na net zo lang als een verlengde Mercedes-Benz S-klasse. De SUV is met 5,02 meter minder lang, maar nog altijd fors. In veel centimeters past in dit geval een acceptabel aantal liters. De Exobot Sedan heeft een bagageruimte van 424 liter, achterin de Exobot SUV past  402 liter. Zowel de Ceer Exobot Sedan als Exobot SUV heeft drie elektromotoren en een machtig systeemvermogen van maar liefst 850 pk en 1.000 Nm, al komen er later versies met maar liefst 1.111 pk en 1.500 Nm. De Sedan beukt daarmee in 2,6 seconden vanuit stilstand naar een snelheid van 100 km/h, de SUV is met een 0-100-tijd van 2,9 tellen verwaarloosbaar minder snel. Beide nieuwkomers hebben een 112 kWh accu die de Exobot Sedan een rijbereik van 670 kilometer en het SUV-broertje een van 560 kilometer oplevert. Snelladen kan met 250 kW.

Ceer

In Saoedi-Arabië wil het nog best eens een beetje warm worden. Daar heeft Ceer rekening mee gehouden. In slechts 10 minuten moet de temperatuur in het interieur van 65 naar 32 graden teruggebracht kunnen worden. Nu we het toch over het interieur hebben: in het duo kom je een 48-inch display dat zich volledig uitstrekt tussen de A-stijlen, een aan de bovenzijde opengeknipt stuurwiel én een eilandje met fysieke knoppen tegen.

Het tweetal wordt straks gewoon in Saoedi-Arabië gebouwd. Ceer heeft de ambitie om in 2030 zeven verschillende modellen aan te bieden. Daar zitten ook middelgrote en compacte auto's tussen. Ook wil Ceer meer dan enkel EV's aanbieden. Over exportplannen spreekt de kersverse autobouwer nog niet.

Lees ook

Lezersreacties (10)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.