Saab 9-3 Cabriolet S 2.0 t Luxury (2001)

autoreview

Saab 9-3 Cabriolet S 2.0 t Luxury (2001)

Signalement

Uitvoering9-3 Cabriolet S 2.0 t Luxury
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2001
Jaar van aanschaf2016
KM-stand bij aanschaf201.000 km
KM-stand laatst205.000 km
Lezerswaardering: 84%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

mijn hobbytimer voor erbij

  • 202.000 km

Ik heb altijd al een zwak gehad voor het merk Saab. Het klassieke, tijdloze design, de nuchtere maar toch luxe en elegante uitstraling en natuurlijk ook de alom bekende betrouwbaarheid. Als werkpaard rijdt mijn gezin in een VW Passat diesel (zie andere review). daar is helemaal niks mis me, in tegendeel, maar ik kan moeilijk zeggen dat een zilvergrijze gezinsbak nou mijn droomauto is. En deze Saab raakt me. Het moest een Cabrio zijn. Ik had ooit als student een Kadett Cabrio (zie review) en ben toen in de ban geraakt van het open rijden. Dit is dus een hobbyauto, helemaal voor mijzelf en leuk voor erbij. Ik verwacht niet veel kilometers ermee te gaan rijden. het stevige verbruik van op z'n minst 1 op 10 is dus niet zo relevant.

Het aankoopproces: ik heb zeker een jaar lang de markt in de gaten gehouden op zoek naar een vierzits Cabrio. Ik heb Meganes, 307CCs, Astra's en Golfs bekeken. allemaal leuke auto's maar ze raakten me niet. als je al een hobbyauto koopt, moet die ook je hart raken, vind ik. Dus moest en zou het een Saab worden. Binnen budget lag het model tot 2003. Dat vind ik dan meteen ook de mooiste. Er staan er veel te koop, maar er zit ook veel rommel tussen. Ik wilde een origineel Nederlandse ivm. kilometerhistorie en aantal eigenaren. Dan slinkt het aanbod al meteen met tweederde. Exemplaren met 3,5 ton op de klok hoef ik ook niet. Wel fijn om te weten dat ze dat halen, maar dan wil ik daar zelf van genieten. En dan zijn er nog een heleboel waar de lederen bekleding helemaal aan flarden is of die anderszins optisch niet meer voldoen aan mijn definitie van een mooie auto. Enfin, uiteindelijk een zwarte met grijs leer en houten dashboard in Noord Brabant gevonden. Prijs was ok, proefrit wekte vertrouwen. De auto had wel twee jaar stilgestaan. ik heb dus maar gelijk proforma de olie laten verversen bij mijn garage en meteen gevraagd of de auto goed gecheckt kon worden. had ik nou de kat in de zak gekocht of heeft mijn goed gevoel mij niet belazerd? Gelukkig dat laatste. de auto slaagt met vlag en wimpel. het vakkundig oordeel van mijn garage kon niet beter zijn. "jongen, je hebt een goede auto gekocht", zei mijn garagist. dat wekt vertrouwen. ik hoop dat hij gelijk heeft. het blijft immers een 15 jaar oude auto.

Nu het rijden dan, in een woord fantastisch! elke keer weer stap ik met een brede grijns in. zodra het boven de 10 graden is en het niet regent, gaat de elektrische kap naar beneden. voor een Cabrio heeft de auto een passabele wegligging, natuurlijk de auto is niet heel stijf. dat merk je op wegen met straatklinkers of andere oneffenheden. Verder zitten er sportdempers in, lekker strak geveerd. de motor is heerlijk soepel en de turbo maakt de auto lekker snel. Het donkere, brommende geluid klinkt lekker. We hebben het hier over de light pressure turbo met 150 pk in combinatie met handbak. Volgens velen de meest betrouwbare versie.

De auto is afgeladen met luxe, zeker voor die tijd. Automatische airco, cruisecontrol, boardcomputer, lederen bekleding, alarm, acht airbags, CD speler enz.

Saab kenners zullen de velgen waarderen. Die zijn een optie geweest destijds en ik vind dit de mooiste velgen, passend bij deze auto.

Saab heeft er weer een fan bij. Jammer dat dit leuke merk niet meer bestaat. Maar dat maakt deze auto misschien nog wel begerenswaardiger. Als je naar de prijzen van de 900 classic kijkt, denk ik dat dit type zo'n beetje door het dal heen zit. Ik vermoed (en hoop) dat de prijzen over een paar jaar zullen stijgen. Ik zal er in ieder geval niet meer op afschrijven, is mijn inschatting.

als ik wat meer over de betrouwbaarheid kan vertellen, zal ik een update geven

puur genieten

  • 204.000 km

Een kleine update over mijn Saab. Met dit heerlijke zomerweer is het natuurlijk volop genieten en je krijgt veel complimenten over de auto. Hij valt kennelijk bij veel mensen in de smaak. Tot nu toe geen problemen gehad. Enkel de schijfremmen achter piepen bij het achteruit rijden en bij langere snelwegritten "zingen" de achterbanden wat. Er kwam een keer een storingsmelding dat de remmen versleten zouden zijn. ik denk dat ik ze opnieuw moet laten afstellen en gangbaar moet laten maken.

Wat is dit een heerlijke, soepele auto. De stoelen zitten erg lekker en ik rijd bijna altijd open. Puur genieten!

mijn Saabrio is net voor APK en beurt bij de Saab

  • 205.000 km

Mijn Saabrio moest naar de APK, ik heb de auto maar gelijk een grote beurt gegeven bij Saab specialist van Leenen in Delft. Daarbij hebben ze de achterremmen gangbaar gemaakt, nieuwe bougies, gasklephuis gereinigd, filters vervangen en stabilisatorrubbers ingespoten. Dat laatste in verband met wat krakende geluiden vanuit de voortrein bij drempels. Deze specialist waar ik zeer over te spreken ben, heeft het ook nog eens bevestigd dat deze Saab een goede aankoop was. Hij rijdt dan ook als een zonnetje. De stoelen zitten als fauteuils en de stoelverwarming in de winter is aangenaam. Ik rijd er niet veel mee, hooguit 4.000 km per jaar en dan ook nog voornamelijk korte stukjes. Het verbruik, daar zwijgen we maar over. 1 op 10 haal ik nagenoeg nooit. Het gebeurt niet vaak in de winter, maar toch kan ik af en toe open rijden, vanaf 8 graden, zonder wind en regen is het in de stad goed te doen. zo vergeet je tenminste niet waarvoor je de auto hebt gekocht. Ik kan niet wachten op het voorjaar en de zomer. Het blijft mijn leuke hobbyauto voor erbij. ben echt een Saabfan geworden, jammer dat het merk niet meer bestaat. In Nederland zie je nog best veel Saabs, ondanks dat ze al ruim vijf jaar niet meer gemaakt worden. Als ze in elk land er zoveel van verkocht hadden, zou het merk nog bestaan.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (9)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.