Renault Mégane Estate TCe 180 GT (2011) #3
autoreview
Signalement
Uitvoering | Mégane Estate TCe 180 GT |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2011 |
KM-stand laatst | 0 km |
Renault Megane Estate Tce 180 GT
Ik ben niet zo'n gedreven website bezoeker maar heb voor mijn aanschaf van de auto hier ook veel gelezen om te kijken wat de voor - en nadelen zijn mbt tot dit model.
Tot standkoming van de aanschaf:
Sinds de kleine in februari van dit jaar op de wereld is gekomen werd onze huidige Astra GTC wat aan de krappe kant, behoorlijk krap moet ik zeggen. Boodschappen + kinderwagen + wieg + vrouw etc etc was niet haalbaar. Dagjes weg zou dus helemaal niet mogelijk zijn voor mijn gevoel. Ik zou dan heel het jaar door met een imperiaal rond moeten rijden. Na op de Autorai wat rondgesnuffeld te hebben kwamen we op 3 modellen uit:
- Opel Astra Sports Tourer 1.6
- Chevrolet Cruze 1.8 LT
- Renault Megane Estate Tce 180 GT
De auto moest dus ruim zijn, maar ook wat in zijn mars hebben qua vermogen.
De Opel viel al gauw af omdat een 1.6 of hoger (liefst rond de 180 pk) met al onze wensen op een kleine 35 mille uitkwam. Dat was wat teveel aanzien dit geen leaseauto betreft.
De Cruze stond eigenlijk op nummer 1 omdat de prijs heel erg beviel. Daarnaast was het een complete auto met 140 pk, extra leren bekleding met stoelverwarming voorin en bodykit. Echter na veel leeswerk en een proefrit viel deze af. Ik ergerde me rot aan de beugels in de kofferpak + plastic op de plek van de achterzijruitjes. Daarnaast reed hij ook allesbehalve lekker. Het Daewoo gehalte beviel me uiteindelijk ook niet. Hij zou trouwens op ongeveer 28 mille uitkomen, toch een aardige duit.
Uiteindelijk toch op de Estate uitgekomen in de 180 pk GT versie. Hier ook een proefrit in gemaakt en eigenlijk waren we gelijk verkocht. Wat een vermogen zeg! Hij rijdt heel soepel, stuurt erg makkelijk en is zeer comfortabel. Hier nog wat specificaties die erg in smaak vielen:
- Meesturende Bi Xenon verlichting
- Parkeersensoren voor en achter
- 18 inch lichtmetalen velgen
- GT voor -en achterspoiler
- Sportchassis
- Handsfree car voor openen, sluiten en starten, echt ideaal!!!
Wij hebben hem uiteindelijk in het wit genomen met extra garantie, automatische parkeerrem, privacy glass zijruiten en achterruit, TomTom Europa en het spuiten van de stootlijsten.
We hebben het panoramisch dak en de lederen bekleding met stoelverwarming-voor maar laten zitten.
De levertijd viel ook erg mee. We hebben de auto begin mei besteld en vorige week afgehaald. In eerste instantie was eind aug/begin sept de bedoeling. Ik ben ook blij met de analoge snelheidsmeter. Het was mogelijk geweest een digitale te krijgen aangezien de dealer aangaf dat alle modellen overgaan op digitale snelheidsmeters.
Ik heb niet veel nadelen, maar toch een
2-tal:
- Geen audiosysteem af fabriek leverbaar ivm Tsumani in Japan
- De 3,5mm jack plug aansluiting is wat ouderwets mijns inzien, een rode en witte aansluiting ipv 1 ingang voor AUX. Ik heb nu een 1,5M kabel voor mijn ipod ;) Iemand nog tips?
Ik moet trouwens zeggen dat ik itt veel lezers de standaardradio helemaal niet zo slecht vind.
Ik heb tot nu toe slechts 100 km gereden dus heel veel kan ik niet zeggen over mijn ervaringen met de auto, maar mijn eerste indruk is echt heel positief. Het is ook echt een plaatje om te zien ;)
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.