Renault Laguna Grand Tour 1.6 16V Expression (2002)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Laguna Grand Tour 1.6 16V Expression |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2002 |
Jaar van aanschaf | 2002 |
KM-stand bij aanschaf | 9 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Zeer goede auto. Vooral het uiterlijk van de Grand Tour, de rijkelijke standaard uitrusting en de zee aan binnenruimte bevallen ons prima. Daarnaast rijdt de auto in een woord fantastisch en is ook nog eens heerlijk stil.
De auto is na 6000 km uitgerust met een Vialle lpi onderbouw installatie, die prima werkt. Mooi is dat de gasvulnippel achter het benzineklepje is weggewerkt. De auto loopt op LPG net zo goed, zo niet zelfs beter dan op benzine.
De 1.6 16V motor is geen sprinter, maar voldoet voor de Nederlandse autobaan, met max 120 Km/h, prima. Op LPi is er geen vermogensverlies merkbaar. Zelfs met 4 personen en een volbeladen Laguna (en er gaat veel in) en een 750 kg zware aanhanger kom je met de juiste toeren en versnelling gewoon goed mee in het verkeer met deze 1.6 motor.
Het verbruik van de Laguna is op benzine gemiddeld 1 op 14 en op LPG 1 op 11,5.
Vanwege een zwaardere aanhanger zijn we inmiddels gaan kijken voor een auto met een zwaardere motor. We hebben in de nieuwe Scenic met 2.0 16V en 1.9 DCI gereden, maar nadat we terug in de Laguna stapten vonden we deze toch nog lekkerder rijden. Misschien wachten we toch nog een jaartje op de gefacelifte of nieuwe Laguna.
Update 2004:
Uiteindelijk hebben we in 2004 toch besloten om de Laguna in te ruilen voor een Grand Scenic. Dit mede ingegeven omdat er politieke onduidelijkheid was over de LPG toekomst en ik op dit moment een mooie inruilprijs terugkreeg. Ik kijk tevreden terug naar mijn rijperiode in de Laguna, weinig kosten, nauwelijks problemen en een uitermate goed rijgedrag!
PROBLEMEN
Van echte kwaliteitsproblemen van de Laguna heb ik gelukkig nog geen hinder ondervonden, dus geen gekke kraakjes of piepjes.
Wel is een van de bobines een keer kapot gegaan. Dit is snel en vakkundig door de Renault dealer verholpen. De dealer, Auto Heurkens Roermond, komt op mij zeer vriendelijk, klantvriendelijk en kundig over. Zij nemen ook hun verantwoordelijkheid als daarom gevraagd wordt. (Ja, ook de volledige LPi inbouw en garantieafwikkeling wordt door ons geregeld.)
Van de Laguna is preventief de keycard vervangen na een aantal maanden. Verder is er een modificatie uitgevoerd aan het ABS systeem.
Van de LPi installatie is de 80% vulbeperking vervangen, nadat deze niet meer automatisch afsloeg.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Renault Laguna 1.6-16V Authentique Airco, Cruise control, Trekhaak
- 2004
- 179.197 km

Renault Laguna Grand Tour 2.0-16V T Privilège Automaat | Navi | Xenon | Autom. Airco | Cruise Control | LMV | PDC | Half Leer | APK tot 01-04-2026!
- 2005
- 148.663 km

Renault Laguna Grand Tour 1.8-16V Dynamique
- 2003
- 175.863 km
Lezersreacties (0)
Reageren