Peugeot 406 ST 1.8-16V (1999)

autoreview

Peugeot 406
Peugeot 406Peugeot 406Peugeot 406Peugeot 406Peugeot 406Peugeot 406Peugeot 406Peugeot 406 - interieur

Signalement

Uitvoering406 ST 1.8-16V
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2005
KM-stand bij aanschaf123.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze 406 bevalt al 10.000 km uitstekend. De auto is m.i. luxe (climate control, automatische ruitenwisser, uitgebreid (handmatig) verstelbare bestuurderstoel) en bijzonder comfortabel (prima stilte in het interieur, ruim). Je hoort nog wel eens wat verhalen over de automatische ruitenwisser die geen redelijk interval zou kiezen. Ik vind het echter een fantastisch werkende vondst. Aanzetten van de automatische stand en je hebt er geen omkijken meer naar. Echt een nuttige gadget die iedereen aan te raden is.

De wegligging is erg goed. Het vermogen is voor mij meer dan voldoende, en het is goed mogelijk, met een wat voorzichtige rechtervoet, zuinig te rijden 1:14 (veel op de autosnelweg, dat wel) is geen probleem, ook met de airco aan. Ofwel, een goede 1000 km op een tank (van 70 l).

Kleine minpuntjes die me vooralsnog opvallen zijn:
- het stuur kan, in de positie die ik prettig vind, een deel van het dashboard afdekken,
- het is erg jammer dat bij het neerklappen van de achterbank de zittingen niet weggeklapt kunnen worden; bij de break gaat dit naar mijn mening veel mooier,
- ontwasemen met de airco gaat er goed, maar het ontwasemen zonder airco lijkt gewoonweg niet mogelijk (dat verbaast me, maar een echt probleem is het natuurlijk niet).

PROBLEMEN

Geen. Ook vooralsnog geen olieverbruik (zou ook niet mogen). Onderhoudsinterval van 30.000 km, en dat vind ik heel wat.
Voor de waardering van de dealer ga ik uit van eerdere ervaringen met mijn peugeot-garage.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.