Peugeot 405 SRX DT 1.9 (1994)

autoreview

Peugeot 405 SRX DT 1.9 (1994)

Signalement

Uitvoering405 SRX DT 1.9
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1994
Jaar van aanschaf1997
KM-stand bij aanschaf160.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Deze ex-lease auto is erg luxe door de vele opties (o.a. alles electrisch, abs, climate control, lichtmetalen velgen, stuurbekrachtiging, schuifkanteldak, alarm, startonderbreking, velour bekleding, hoofsteunen voor en achter verstelbaar, telefoon ingebouwd, mistlampen en prachtige uitschuivende koplampwissers). De nieuwprijs was daardoor indertijd 70.000 gulden. Hij heeft in de eerste twee jaar veel afgeschreven en was daardoor voor mij redelijk goedkoop.
Hij is betrouwbaar en niet duur in onderhoud. Hij rijdt zeer comfortabel, rustig, maar op de Franse tolwegen ook probleemloos urenlang 170 km/uur.

Update februari 2006: de auto heeft ondertussen 403.000 heerlijke km. gereden. Beurten tegenwoordig om de 15.000 km en die kosten rond de 200 euro. Verbruik blijft 1:17. Lichtmetalen velgdoppen kosten 10 euro, maar zijn niet aan te slepen. Ik doe maar zonder. Tussendoor wel eens extra naar de garage voor kleine dingen, maar hij liet me nog niet staan.

Update november 2006: normale kosten aan de remmen, nieuwe uitlaat en alweer 30.000 km erbij (Foto 2: als coupé zou die ook leuk geweest zijn).

Update december 2006, nou ja, downdate eigenlijk! De APK, grote beurt, 5e distributieriem en remmerij ging nogal wat kosten en ik kreeg zin in een diesel met automaat. Had al bijna een rover 75 of Mercedes C klasse 220 CDI gekocht, maar heb toch weer gekozen voor een Peus; 406 HDI 110 PK sedan. Zelfs de kleur is hetzelfde. De 405 begint aan zijn 2e leven als Afrikaanse taxi. Misschien kom ik hem nog eens tegen in Gambia. Oh ja, de afschrijving is uitgekomen op ruim 900 euro per jaar.

PROBLEMEN

Naast de standaard A, B en C beurten, elke 10.000 km, zijn er extra kosten geweest aan de remmen, de electronica van de climate control en het motortje waarmee het electrisch schuifdak bediend wordt. En ik ben vaak een lichtmetalen wieldop verloren.
In zonovergoten zinderend warm Frankrijk (zomer 2000) kennelijk iets te lang met de climat aan 170 km/h gereden. De ventilator raakte oververhit, daardoor brandde de computer van de climatcontrole door. In Nice laten repareren voor omgerekend 380 euro.
De dashboardlampjes voor de verlichting leiden een eigen leven. Meestal gaan ze binnen drie dagen vanzelf weer normaal doen.

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.