Peugeot 307 XS 2.0 HDI 110pk (2003)

autoreview

Peugeot 307 XS 2.0 HDI 110pk (2003)

Signalement

Uitvoering307 XS 2.0 HDI 110pk
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2003
Jaar van aanschaf2003
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Algemeen /Uitstraling:
Na de Zafira wilde ik een hippere compacte auto met een soepele dieselmotor. Aangezien de lease een diesel voorschrijft werd het na een beetje shoppen een 307. Uit diverse tests en proefondervindelijk bleek dat de PSA-diesel zeer verfijnd is t.o.v. de direct ingespoten Duitse oliestokers. Na de proefrit was ik helemaal verkocht. Het oog wil ook wat en naar mijn mening heeft de 307 (nog steeds) een moderne uitstraling en een goed gelijnde carrosserie.
Sinds oktober 2003 rij ik Peugeot

Comfort/uitrusting:
De 307 XS heeft zeer goede comfortabele stoelen en heeft een redelijk uitrustingsniveau. De Alu-look doet het goed en geeft een beetje sportiviteit. Ik heb wel climate-control, elektrische ramen achter, elektrisch vestelbare spiegels en 205/55R16 velgen erbij besteld.
Uiteindelijk moest de Lease maatschappij € 27.000 (!) aftikken.
Qua binnenruimte vanaf de voorstoelen heb je het idee dat je in een grotere auto zit of een klasse hoger. De 307 heeft een hoog veiligheidsniveau door 6 airbags, ESP, ABS, ASR, brake-assist e.d. De remmen zijn zeer goed, bijna bijterig. Bij een noodstop is het alsof je een anker uitgooit. Bij noodstops gaan de alarmlichten automatisch knipperen. Onder slipperige winterse omstandigheden blijft de auto door de elektronica zeer goed bestuurbaar en beheersbaar.

Rij-eigenschappen:
Ik rij gemiddeld 45.000 km per jaar en zit soms uren in de auto zonder een centje pijn in het lichaam en in de oren: wat is deze diesel ontzettend comfortabel en stil!!!
De motor pakt vanaf 1700 toeren goed op. M.n. de 3e en 4e versnelling hebben een goede koppelkromme. De 5e versnelling pakt weer wat laat op: pas boven de 2800 toeren wordt het een soort stoomtrein die doorgaat tot de 190 km/u. Grote jongens moeten soms flink ’trappen’ om voorbij te kunnen.
Bochten nemen op snelheid gaat de 307 prima af, de besturing is redelijk strak, de stuurbekrachtiging is prima, niet te licht. De auto helt wel iets over door de hoge koets.
Bij snelheden boven de 150 km/u heb je nooit het gevoel dat de auto er met jou vandoor gaat. Het gevoel via het stuur blijft strak, je hebt het gevoel te allen tijde controle te hebben over de auto.
Het is motorisch en qua comfort een ontzettend fijne reiswagen voor kilometervreters!

PROBLEMEN

Wat ging er mis:
Van oktober 2003 tot en met mei 2006: niets!
Van juni 2006 tot heden:
1x naar de garage voor vervangen roetfilter bij ca 120.000 km
2x naar de garage voor het motormanagement
1x naar de garage voor het elektrisch systeem
2x naar de garage voor het koelsysteem / thermosensor
1x naar de garage voor dashboard verlichting / verlichting van de climate-control

Sinds de laatste 3 maanden:
Richtingaanwijzer valt uit/terug
Binnenverlichting werk niet meer bij openen auto of bij eruit halen van de contactsleutel
Diverse kunststof delen van het interieur laten los, vertonen grotere naden
Elektrische verstelling koplampen werk niet meer
Verlichting van de knoppen raambediening / spiegelverstelling is uitgevallen.

Al met al geen duurzame auto. Het lijkt wel of bij het passeren van de 120.000 km op de teller de auto uit elkaar begint te vallen. Toch jammer...
11 mei stap ik over naar een Volvo C30 1.6 D Momentum.
Zal van de Volvo natuurlijk ook een review schrijven.

Update 12 mei 2007
Gisteren was het einde van mijn Peugeot tijdperk. (Niet het einde van het Peugeot tijdperk van mijn vrouw, zij heeft een 206...)
Heb 11 mei mijn Volvo C30 opgehaald.
Met Volvo pakken we de draad weer op.

6,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.